Wybory. Pojedynek w wadze ciężkiej

  • 21.08.2019, 10:50 (aktualizacja 21.08.2019, 10:54)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wybory. Pojedynek w wadze ciężkiej
W narożniku niebieskim - reprezentujący Mazowsze i Dolny Śląsk, a w zasadzie cały kraj; liczący 78 lat; zdobywca mistrzowskich pasów w działalności związkowej i politycznej! Kornel Morawiecki!!! W narożniku zielonym reprezentujący Kurpie, Ziemię Łomżyńską i województwo podlaskie, liczący 68 lat; zdobywca mistrzowskich pasów samorządowych i strażackich! Zenon Białobrzeski!!!

Takie starcie w seniorskiej kategorii doświadczenia i dokonań szykują dwa główne bloki polityczne w wyborach do Senatu w okręgu z Łomżą, Suwałkami, Grajewem Kolnem, Zambrowem, Augustowem, Mońkami i Sejnami. Kornela Morawieckiego, jednego z twórców Solidarności Walczącej, człowieka ze wspaniałą kartą działalności w opozycji antykomunistycznej, ojca premiera Mateusza Morawieckiego rekomenduje Prawo i Sprawiedliwość. Wiemy oficjalnie o tym już od kilku dni.

Zenon Białobrzeski to z kolei legendarna postać samorządowej Polski. Zaczynał w 1981 roku jako naczelnik gminy Zbójna. Po reformie samorządowej pozostawał na stanowisku w kolejnych kadencjach. Niezależnie od tego czy wyboru dokonywała rada gminy, czy wszyscy mieszkańcy w wyborach bezpośrednich. Przestał być wójtem dopiero wtedy, gdy sam zrezygnował ze startu w 2018 roku. Wszedł do rady powiatu łomżyńskiego. Działa także m. in. w Związku Gmin Wiejskich, strukturach OSP. Wyborcom rekomenduje go Polskie Stronnictwo Ludowe, a pozostałe ugrupowania obecnej opozycji nie wystawiają swoich reprezentantów.

Oba nazwiska zapewne nie będą jedynymi na karcie wyborczej w okręgu łomżyńsko – suwalskim, ale oczywiste wydaje się, że walka o miejsce w Izbie Refleksji rozegra się między politykiem, który ma wiele atutów (a zapewne także mankamentów) na poziomie ogólnopolskim, a tym, który jest swego rodzaju ikoną wartości (a zapewne i mankamentów) lokalnych.    

                  

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe