4U, czyli Maciej Borysewicz twarzą listy Koalicji Obywatelskiej w Łomży - [VIDEO]

  • 23.08.2019, 14:30 (aktualizacja 25.08.2019, 15:25)
  • Tylko dobre polityczne informacje
4U, czyli Maciej Borysewicz twarzą listy Koalicji Obywatelskiej w Łomży - [VIDEO]
Działacze Platformy Obywatelskiej z Łomży apelują o wybór Łomżyniaków podczas nadchodzących wyborów do Sejmu

 

Do Sejmu

Podobnie jak u głównych rywali, grono kandydatów do Sejmu otwierają obecni posłowie: z "jedynką" Robert Tyszkiewicz, poseł od kilku kadencji i szef wojewódzkich struktur PO. Za nim są posłowie Krzysztof Truskolaski z Białegostoku i Bożena Kamińska z Suwałk. Jeszcze jeden z obecnie zasiadających w Sejmie polityków, Tomasz Cimoszewicz, zdecydował się na start z ostatniego miejsca.

Nr 4 to Maciej Andrzej Borysewicz z Łomży. Prawnik, doświadczony samorządowiec, obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, ważna postać lokalnej Platformy Obywatelskiej. Za nim jest Eugeniusz Czykwin, poseł wielu kadencji reprezentant społeczności prawosławnej. W pierwszej dziesiątce są jeszcze znani z wyborczych bojów samorządowych, krajowych i europejskich: Jolanta Den z powiatu białostockiego; Krzysztof Bil-Jaruzelski z Białegostoku, kiedyś lider SLD w regionie; Leszek Cieślik z Augustowa, były poseł; Agnieszka Sitarska z Białegostoku oraz Tadeusz Nowak, naukowiec łomżyńskiej PWSIiP reprezentant Zielonych.

Kolejne łomżyńskie akcenty to:12 - Jacek Piorunek, jeden z filarów PO w Łomży i powiecie, radny Sejmiku oraz 25 - Alicja Łepkowska-Gołas związana z Fundacją Ocalenie. Ziemia Łomżyńska ma także swych przedstawicieli: Dorotę Sasinowską z Zambrowa (18) oraz Marka Samula z Kolna (20).

Pozostałe osoby na liście KO: Katarzyna Bagan-Kurluta (11), Mateusz Gutowski (13),  Andrzej Raś (14), Halina Roszkowska (15), Danuta Kaszyńska (16), Stanisław Adam Doliwa (17), Katarzyna Karaszewska (19), Dorota Ławrowska (21), Bronisław Talkowski z mniejszości tatarskiej (22), Jolanta Szczygieł-Rogowska (23), Łukasz Targoński (24), Wioletta Karczewska (26) i Franciszek Żero (27).

Do Senatu

Władze Koalicji Obywatelskiej zdecydowały się w tym przypadku na jeszcze nieco szerszą koalicję. Zamierzają  bowiem wystawić własnych kandydatów w dwóch z trzech okręgów, na jakie podzielone jest województwo. W Białymstoku oraz powiatach białostockim i sokólskim będzie to Zbigniew Nikitorowicz, obecnie wiceprezydent Białegostoku, a w powiatach wysokomazowieckim, bielskim, hajnowskim i siemiatyckim - Igor Łukaszuk, radny Sejmiku. Natomiast nie będzie reprezentanta w barwach KO w okręgu z m. in. Łomżą, Suwałkami, Grajewem, Kolnem, Zambrowem i Augustowem. Z poparciem KO wystartuje tam Zenon Białobrzeski z PSL, rekordzista kadencji samorządowych na stanowisku wójta gminy Zbójna a obecnie radny powiatu łomżyńskiego. 

Tylko dobre polityczne informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BOMBO
BOMBO 25.08.2019, 08:10
Mili Panowie nie potrafią schludnie wyglądać... Brak krawatu i fryzjer by się przydał
Dron
Dron 24.08.2019, 13:33
Dziś popierać PO, to obciach. Wstyd się przyznać.

Pozostałe