Łomżyniacy na mistrzostwach Polski

  • 27.08.2019, 12:26 (aktualizacja 27.08.2019, 12:34)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyniacy na mistrzostwach Polski PWSIiP
Trzy miejsca wśród najlepszych uczestników lekkoatletycznych mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża podczas rozegranych w Radomiu mistrzostw Polski. Dwukrotnie w najlepszej ósemce znalazła się Beata Trzonkowska, raz - Rafał Pogorzelski.

Studentka łomżyńskiej PWSIiP w swej dotychczasowej karierze skupiała się raczej na pchnięciu kulą. Od pewnego czasu jednak z powodzeniem startuje w rzucie dyskiem. W obu specjalnościach zaprezentowała się w Radomiu.

W rywalizacji kulomiotek Beata Trzonkowska zajęła 6 miejsce, wśród dyskobolek - 7, ale - paradoksalnie - bardziej może być zadowolona z tej gorszej pozycji. Kulę pchnęła bowiem na odległość 13 metrów, czyli sporo zabrakło do rekordu życiowego. Było też mniej uczestniczek konkursu.

Natomiast 49,38 m w dysku to dla lekkoatletki "Prefbetu" najlepsze osiągnięcie w karierze i - być może - solidny impuls do dalszego rozwoju tej specjalności.

Rafał Pogorzelski, młodziutki jeszcze biegacz specjalizujący się w dystansie 3000 metrów z przeszkodami, dotarł na metę ósmy ze swoim najlepszym w tym sezonie rezultatem 9:17,73.

Punkty zebrane przez tę dwójkę pozwoliły łomżyńskiemu "Prefbetowi" kierowanemu przez Andrzeja Korytkowskiego zająć 32. miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw. Stanowiły też cegiełkę w dorobku sportowców z województwa podlaskiego. Bardzo dobrego dorobku: 8 medali, w tym 4 złote, 5 miejsce w klasyfikacji medalowej i 8 w punktowej.    

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe