czwartek, 28 marca 2024 10:51

Rosną tenisowe talenty [FOTO]

„MJ CUP”, czyli Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kadetek (dziewcząt do lat 16) w tenisie rozegrane zostały na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży dzięki wsparciu finansowemu Anny i Tomasza Męczkowskich – właścicieli firmy MJ Jedwabne.

Autor: UKS Return

Jak relacjonuje Tomasz Waldziński, szkoleniowiec i działacz łomżyńskiego klubu, duże sukcesy osiągnęły zawodniczki UKS Return Łomża. Agata Dębek zajęła drugie miejsce w singlu i pierwsze w grze deblowej wspólnie z klubową koleżanką Aleksandrą Wawrzyniak. Ten finał był zresztą wewnętrzną sprawą  Returnu, ponieważ drugą parę tworzyły Sandra Bałdyga i Aniela Galińska

W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Kadetek w tenisie „MJ CUP”  wystartowało dziesięć tenisistek z Białegostoku, Augustowa i Łomży. W singlu zwyciężyła Paulina Aleksandrowicz (NST Podlaskie), natomiast do półfinału zawodów dotarły Aleksandra Niklewicz i Sandra Bałdyga (obie UKS Return Łomża).

W deblu najlepsza okazała się para Agata Dębek i Aleksandra Wawrzyniak, które w finale 6:2 6:4 pokonały Sandrę Bałdygę i Anielę Galińską. UKS Return Łomża reprezentowały także Ewa Męczkowska, Marysia Rusiecka i Kinga Wysocka, która w pierwszej rundzie turnieju po bardzo zaciętym pojedynku pokonała 6:7 (5)  6:2 6: 1 Angelinę Kaszubowicz (UKS Sokół Asy Białystok).

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Janusz Sewastianow – sędzia Polskiego Związku Tenisa, a o zdrowie i bezpieczeństwo grających w 30 -stopniowym upale zadbała Grupa Ratownicza SPR Nadzieja.