Capella – Sacrum et Musica 2019 -[VIDEO]

  • 29.08.2019, 10:30 (aktualizacja 29.08.2019, 16:01)
  • Tylko dobre informacje na wakacje
Capella – Sacrum et Musica 2019 -[VIDEO]
W niedzielę 1 września o godzinie 13:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Norweski dyrygent Jon Fylling poprowadzi jedną z najlepszych polskich orkiestr kameralnych – Capellę Bydgostiensis. Całości dopełni znakomity solista Waldemar Kośmieja w słynnych „Porach Roku" Antonio Vivaldiego. Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

Jon Fylling edukację muzyczną zdobył studiując przez 8 lat w Bergen i Oslo w Narodowej Akademi Muzycznej uzyskując stopień doktora dyrygentury chóralnej w 1984 roku. Był Dyrygentem w Katedrze Nidaros w 1984 roku. W 1993 roku pracował w Szwecji. Od 1985 przebywa i pracuje w okolicy Oslo w regionie Ostfold jednocześnie realizując gościnne projekty poza granicami kraju. Jon Fylling jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Ostfold Region Symphony Orchestrasince od 2002 i od 2010 roku Grenland Symfoniorkester. Regularnie prowadzi zespoły takie jak: Orkiestra Filharmonii w Charkowie, Oslo Symfoniorkester, orkiestra Barokowa Barokkanerne, Ostfold Kammerorkester.

 

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis to etatowy zespół Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wystąpiła na najbardziej znaczących estradach Polski i Europy, w salach tak prestiżowych, jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Schauspielhaus w Berlinie, Schloss Mirabell w Salzburgu, Pałac Królewski w Sztokholmie, El Escorial w Hiszpanii, w Sali Radia Holenderskiego w Utrechcie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Auli Leopoldinum we Wrocławiu czy Filharmonii Lwowskiej. Z orkiestrą, w uznaniu jej kunsztu bardzo chętnie koncertowali najwięksi soliści i dyrygenci. Za płytę "Grażyna Bacewicz: Symphony for String Orchestra" (Ewa Kupiec –s fortepian, Mariusz Smolij – dyrygent) nagraną dla cenionej i szeroko znanej w świecie firmy Naxos, zespół otrzymał nagrodę Fryderyk 2015 w kategorii Najlepszy album polski za granicą.

 

Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

 

Tylko dobre informacje na wakacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe