Koalicja Obywatelska, czyli praca w podgrupach - [VIDEO]

  • 29.08.2019, 16:18 (aktualizacja 29.08.2019, 19:29)
  • Tylko dobre informacje nawet w polityce
Koalicja Obywatelska, czyli praca w podgrupach - [VIDEO]
Na znane twarze i nazwiska na czele listy przede wszystkim postawiły władze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Zielonych i pozostałych podmiotów tworzących Koalicję Obywatelską do Sejmu

W kampanię wyborczą do parlamentu Koalicja Obywatelska (a zasadzie jej część - Platforma Obywatelska) w Łomży wkroczyła ogłoszeniem pełnej listy kandydatów z województwa podlaskiego i "pracą w podgrupach". Oddzielnie na konferencje prasowe zaprosili działacze miejskich struktur Platformy Obywatelskiej , a oddzielnie - powiatowych.  

 

 

Konferencja nr 1

Najpierw z dziennikarzami spotkali się kandydaci Maciej Borysewicz i Alicja Łepkowska-Gołaś wspierani  przez szefa łomżyńskiej PO Cezarego Kisiela oraz radnych miejskich: Edytę Śledziewską, Piotra Serdyńskiego i Stanisława Oszkinisa.

Maciej Borysewicz, który na liście KO w województwie ma numer 4 mówił: 

- Mam zaszczyt być na tej liście w naszym okręgu, czyli w województwie podlaskim. Jak wiemy, zdobycie mandatu poselskiego wymaga wsparcia mieszkańców, ich głosów i zaangażowania. Zapraszamy do naszego biura przy ul. Długiej 6 w Łomży wszystkich, którzy chcieliby złożyć podpis poparcia niezbędnego do rejestracji list kandydatów, a także tych, którzy chcą nas wesprzeć w kampanii: merytorycznie, technicznie, organizacyjne, pracując w sztabie, udostępniając miejsce na ekspozycję materiałów wyborczych czy w inny sposób.

Wszystko to ma spowodować, że  w końcu, po wielu latach Łomża i Ziemia Łomżyńska będzie miała swojego posła z  Koalicji Obywatelskiej. Dlatego apeluję i proszę - będę to mówił przez całą kampanię - do wszystkich tych, którzy chcą poprzeć Koalicję Obywatelską, aby szukali na liście kandydatów z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Proszę mi wierzyć: kandydaci z Białegostoku, Suwałk i innych ośrodków sobie świetnie poradzą. Chodzi o to, aby tych głosów nie rozbijać. Dlatego zachęcam: szukajmy kandydatów, którzy faktycznie będą nas reprezentowali.

Alicja Łepkowska-Gołaś na  liście KO numer 25

- Chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie na listę Koalicji Obywatelskiej. Czuję się zaszczycona, że mogę w tak zacnym i różnorodnym gronie uczestniczyć w wyborach. Od wielu lat zajmuję się pomocą  osobom społecznie i ekonomicznie wykluczonym i chciałaby to również robić w przyszłości - stwierdziła krótko.

"Ostrzejsze" wystąpienie zaprezentował radny Piotr Serdyński. 

- Mówi się często że Ziemia Łomżyńska wspiera PiS. Tymczasem widzimy, że PiS z lekceważeniem traktuje wyborców tej ziemi. Umieszczenie kandydatów stąd, zasłużonych działaczy tej partii, pod koniec pierwszej dziesiątki, za przedstawicielami Białegostoku, Suwałk, Radziłowa czy Sokółki, budzi nasze zdziwienie. Jeszcze gorszą sprawą  jest wystawienie jako kandydata na senatora tzw. politycznego spadochroniarza, który w żaden sposób nie jest związany z naszym okręgiem, nie zna potrzeb jego mieszkańców. To jest kolejna taka sytuacja - po przypadku pani Anny Mari Anders. Dlatego, jako Koalicja Obywatelska, będziemy w wyborach do Senatu popierali kandydata rekomendowanego przez Polskie Stronnictwo Ludowe - pana Zenona Białobrzeskiego - zapowiedział.

Konferencja nr 2

Po kilkudziesięciu godzinach dziennikarzy zaprosił na spotkanie Jacek Piorunek, szef powiatowych struktur PO w Łomży, na liście KO z numerem 12.   

- Kilka dni temu odbył się briefing prasowy miejskich struktur PO z prezentacją dwojga kandydatów Ziemi Łomżyńskiej do Sejmu. Ponieważ jednak nie przedstawili wszystkich, dzisiaj jest okazja, aby to uczynić. Ja traktuję Ziemię Łomżyńską nie tylko jako Łomżę i powiat łomżyński, ale szerzej - jako dawne województwo łomżyńskie. Są ze mną dzisiaj pani Dorota Sasinowska z Zambrowa, pan Marek Samul z Kolna i pan Tadeusz Nowak z Łomży. Ja jestem łomżyniakiem z krwi i kości , z rodziny od dziewięciu pokoleń mieszkającej na terenie Łomży. Zdajemy sobie sprawę, że Koalicja Obywatelska do parlamentu nie będzie miała łatwej drogi, ale optymistycznie wierzymy, że lista nasza zdobędzie 5 mandatów z 14 w naszym okręgu. Liczymy, że kandydat z poparciem Koalicji Obywatelskiej dostanie się również do Senatu. Pan Zenon Białobrzeski, bo o nim mowa, będzie uczestniczył w naszych spotkaniach w późniejszym czasie -powiedział.  

Krótkie wizytówki zaprezentowali wymienieni przez Jacka Piorunka kandydaci

Dorota Sasinowska: - Dla mnie to wielki sukces być na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej i reprezentować mieszkańców powiatu zambrowskiego. Uważam, że jest to najlepsza drużyna. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w wyborach.

Marek Samul: - Jestem szefem struktur Platformy Obywatelskiej w Kolnie i współwłaścicielem lecznicy weterynaryjnej. Ponad 30 lat pracuję w tym zawodzie.

Tadeusz Nowak: - Jestem mieszkańcem Łomży, mężem, ojcem, dziadkiem. Mam za sobą 30 lat służby wojskowej. Od kilkunastu lat jestem pracownikiem naukowo - dydaktycznym uczelni, najpierw w Warszawie, potem w Białymstoku, a teraz w Łomży. Jestem jedynym reprezentantem Partii Zielonych w tym okręgu wyborczym. Chcemy wejść do Sejmu, aby pilnować spraw związanych z ochroną środowiska. To główny komponent naszego programu, ale działamy też na rzecz demokracji, ochrony zdrowia.

Jacek Piorunek: Mam 54 lata, od 20 lat jestem samorządowcem. Jestem też chyba jednym człowiekiem w regionie, który pełnił najważniejsze funkcje w gminie, powiecie, zarządzie województwa, a dodatkowo jeszcze był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Sejmiku. Jeżeli społeczeństwo wybrałoby mnie do Sejmu, właśnie interesy samorządów chciałbym reprezentować. To dzięki samorządom Polska tak pięknie się rozwinęła.

                                                   

Tylko dobre informacje nawet w polityce

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe