Łomża Plus? Obudzić drzemiący potencjał [VIDEO] 

  • 02.09.2019, 10:30 (aktualizacja 02.09.2019, 16:07)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomża Plus? Obudzić drzemiący potencjał [VIDEO]
Nie będzie "rzucania kostką" czy "losowania". Mniejsze miasta, które chciałyby realnie skorzystać z programu Miasto Plus, a przede wszystkim zostać siedzibą którejś z centralnych instytucji, będą musiały wykazać, że mają potencjał i spełniają kryteria. Goszcząca w Łomży Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, wyraźnie zapowiedziała, że o wejście do "pierwszej ligi" miast z dodatkowymi szansami rozwojowymi trzeba się będzie postarać.

- Program Miasto Plus to program wsparcia rozwojowego dla miast wojewódzkich., dla miast, które utraciły status wojewódzkich po reformie roku 1997, ale także miast powiatowych. To jest dalsza realizacja strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, z którego może czerpać w równy sposób nie tylko stolica, ale także inne miasta. Przypomnijmy, że mamy kilkadziesiąt ośrodków akademickich - powiedziała minister podczas spotkania z samorządowcami i przedsiębiorcami w restauracji "Amadeus" 

Jak wyjaśniła Miasto Plus to kilka komponentów. Są to np. instrumenty proinwestycyjne (specjalne fundusze, długoterminowe pożyczki). Kolejny to  "czyste powietrze", czyli m. in. promocja i wspieranie rozwoju fotowoltaiki  

- Na którą już teraz dostarczyliśmy odbiorcom  indywidualnym ulgi w PIT-ach. To także dobry, korzystny system rozliczania przez prosumenta prądu oddawanego do sieci dystrybucyjnej, czyli: produkuję prąd na własne potrzeby a nadwyżkę oddaję do sieci aby za bardzo niską cenę kupić go wtedy, gdy słońce nie świeci - tłumaczyła Jadwiga Emilewicz. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe