Międzynarodowy Festiwal "Barwy folkloru" w Zambrowie [VIDEO]

  • 04.09.2019, 07:38 (aktualizacja 04.09.2019, 11:43)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Międzynarodowy Festiwal "Barwy folkloru" w Zambrowie [VIDEO]
170 wykonawców z Polski i Białorusi wzięło udział w kolejnej edycji Festiwalu "Barwy folkloru " w Zambrowie. Wydarzenie międzynarodową rangę zyskało w tym roku, kiedy do grona wykonawców dołączył Zespół Pieśni I Muzyki Białoruskiej "Gościniec". Organizacja festiwalu to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie i Stowarzyszenia Szansa.

 - Zespoły śpiewacze działające w Zambrowie i okolicznych miejscowościach często uczestniczą w przeglądach i festiwalach, stąd pomysł aby podobny konkurs zorganizować w Zambrowie. Festiwal "Barwy folkloru " organizujemy co dwa lata, na przemian z konkursem orkiestr dętych. W tym roku do udziału w festiwalu, po raz pierwszy zgłosił się zespół z Białorusi. Postaramy się aby w następnej edycji festiwalu było jeszcze więcej wykonawców zza granicy -  tłumaczy Teresa Szumowska, prezes Stowarzyszenia Szansa.

 

 

Festiwalowe prezentacje rozpoczęły się już w parku miejskim przy ulicy Władysława Sikorskiego. W plenerze białoruskie pieśni ludowe wykonał zespół "Gościniec" działający przy Grodzieńskim Centrum Kultury. Zespół jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali folklorystycznych w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowenii, Litwie i Katarze.
Z kolei 
zespół ludowy "Kalina" działa przy Kole Gospodyń w Żurobicach koło Siemiatycz. Zespół reprezentuje gminę na różnych przeglądach folklorystycznych. W tym roku zespół został wytypowany przez komisję konkursową Katolickiego Radia Podlasie do nagrania teledysku promującego region.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe