Hej żeglujże, żeglarzu...

  • 08.09.2019, 06:50 (aktualizacja 08.09.2019, 06:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Hej żeglujże, żeglarzu...
Tegoroczne wakacje były okazją dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży do zdobycia nowych umiejętności w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON : „Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”

W ramach szkolenia odbyły się dwa 12-dniowe obozy dla dzieci i młodzieży w integracyjnym ośrodku żeglarskim YC „Arcus” w Rajgrodzie – jeden na początku lipca, drugi w sierpniu, na koniec wakacji. Łącznie w zajęciach wzięło udział 19 uczestników z Łomży, 9 z Olsztyna, 2 z Kielc i 2 z Częstochowy.

Szkolenia żeglarskie miały na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, przełamywanie barier psychofizycznych (pokonywanie obaw, lęków poprzez przebywanie z innymi uczestnikami na jachcie), poprawę sprawności fizycznej, nabycie umiejętności pracy w zespole, rozwój poczucia odpowiedzialności za siebie i innych członków załogi.

Uczniowie ZSS w Łomży  od pięciu lat pod opieką nauczycieli – instruktorów z ZSS w Łomży biorą udział w szkoleniach organizowanych przez YC „Arcus” i finansowanych ze środków PFRON.

Tekst i zdjęcia

Danka Lasota

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe