Smakoff Piątnica, czyli Festiwal Smaków Regionalnych w Piątnicy [FOTO]

  • 09.09.2019, 18:24 (aktualizacja 09.09.2019, 18:31)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Smakoff Piątnica, czyli Festiwal Smaków Regionalnych w Piątnicy [FOTO]
Zapach unoszący się w okolicy Fortu II zwiastował prawdziwą kulinarną ucztę. Za nami pierwsza edycja Smakoff Piątnica, czyli Festiwalu Smaków Regionalnych, które swoim zapachem kusiły wszystkich mieszkańców.

- Głównym założeniem naszego wydarzenia jest konkurs kulinarny. Wszystkie potrawy były przygotowywane podczas festiwalu i była to główna atrakcja, która nadała wydarzeniu charakter przyjaznej i otwartej relacji pomiędzy uczestnikami - tłumaczy Wójt gminy Piątnica, Artur Wierzbowski.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli Jan Kuroń, niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” oraz jego żona Aneta Kuroń, ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich.

Festiwal odbył sie na fortach w Piątnicy Poduchownej, które są fragentem XIX-wiecznych umocnień twierdzy Łomża. Odegrały również bardzo ważną rolę w Bitwie Warszawskiej. Dlatego powszechnie mówi się, że nie byłoby Cudu nad Wisłą, bez Cudu nad Narwią.

Kokurs Smakoff Piątnica odbył się w kilku kategoriach: babka ziemniaczana, kartacze, deser mleczny oraz kategoria grupowa. Wyniki przedstawiają się następująco: 

Babka ziemniaczana

I. Barbara Kurządkowska

II. Magdalena Mrozek

III. Izabela Żochowska

Kartacze

I. Danuta Archacka

II. Maria Mrozek

III. Małgorzata Dołęga

Deser Mleczny

I. Irena Och

II. Anna Łazarowicz

Wszystko (grupowa)

I. Koło Gospodyń Wiejskich Górki Sypniewo

II. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 10.09.2019, 08:34
A ile to kosztowało ?

Pozostałe