"Dobra pani" Elizy Orzeszkowej w Kolnie [VIDEO]

  • 10.09.2019, 13:37 (aktualizacja 11.09.2019, 14:31)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
"Dobra pani" Elizy Orzeszkowej w Kolnie [VIDEO]
Wydarzeniem artystycznym w Kolnie było narodowe czytanie noweli "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej. Uczestnicy narodowego czytania wystąpili w strojach z epoki, zaś organizatorzy, czyli pracownicy kolneńskich bibliotek zadbali o muzyczną oprawę spotkania.

- Staraliśmy się odtworzyć realia i nastrój towarzyszący opisywanym scenom. Mam nadzieję, że przygotowana przez nas inscenizacja spodobała się uczestnikom i widzom – mówi z nadzieją Bożena Kowalewska, z Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie.

Spotkania organizowane z okazji Narodowego Czytania zawsze są okazją do integracji mieszkańców miasta.

- Miałem w swoim życiu okres, w którym zatracałem się w powieściach przygodowych Alfreda Szklarskiego. Do dzisiaj pozostała mi fascynacja naturą i przyrodą, także tą w najbliższej okolicy - tłumaczy Andrzej Duda burmistrz Kolna.

W akcji promowania czytelnictwa uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Kolnie.

 

 

- Miło nam gościć na narodowym czytaniu. To dobra okazja do spotkania się z mieszkańcami miasta - przyznaje sierżant sztabowy Monika Chmielewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Kolejny raz w narodowym czytaniu w Kolnie uczestniczył profesor Adam Łukaszewicz. Profesor wraz z żoną od wielu lat prowadzą badania archeologiczne w okolicach Kolna.

- Przez te wszystkie lata zaprzyjaźniliśmy się z wieloma osobami z Kolna i okolicznych miejscowości, stąd moja obecność. Ponadto Narodowe Czytanie polskiej literatury zyskuje coraz więcej zwolenników. To cieszy - mówi profesor Adam Łukaszewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Narodowe czytanie zostało zorganizowane na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe