Królewska część Łomży ma swoją arterię

  • 11.09.2019, 06:14 (aktualizacja 11.09.2019, 14:26)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Królewska część Łomży ma swoją arterię
Doczekaliśmy czasów, kiedy nie ma jeszcze domów, a gotowe są już drogi. To cieszy, bo na tym polega standard europejski i światowy podobnych inwestycji - podkreślił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. Wziął w Łomży udział w otwarciu ulicy Kazimierza Wielkiego. To kluczowa droga na powstającym Osiedlu Wschód. Będzie to "królewska" część miasta, bo swoje ulice będą tam mieli monarchowie m. in. Królowa Jadwiga. Władysław Jagiełło czy Stefan Batory.

Nie tylko jednak adresów będzie można zazdrościć mieszkańcom nowej części Łomży. Będą mieli także mieli za oknami pejzaż doli Narwi.

- Widok zapiera dech w piersiach, władze miasta mogą ogłaszać: zapraszamy inwestorów  - dodał wicemarszałek Marek Olbryś. - Jedyne, czego nie zazdroszczę, mając wieloletnie doświadczenie kierowania komunalną firmą, do której należało m. in. utrzymanie dróg, to właśnie pracy, jaką trzeba będzie wykonywać zimą, aby zapewnić bezpieczeństwo  na drodze o takim spadku. Wierze jednak, że komunalne służby sobie poradzą.

Ulica Kazimierza Wielkiego to zupełnie nowa droga łącząca historyczne w tej części miasta ulice Kierzkową i Wąską.  

- Widzimy jak pięknie jest położona. Otwiera nam przy tym cały teren pod zabudowę i zasadniczo skraca połączenia komunikacyjne  z centrum miasta do dzielnic nad Narwią. Koszt inwestycji to 4,4 miliona złotych z dofinansowaniem w wysokości blisko 2,7 miliona z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Tempo było imponujące, bo zaczynaliśmy w grudniu, a w pierwszych dniach września otwieramy gotową drogę - poinformował Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.   

Za decyzje dotyczące dofinansowania podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu  i wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu. Wyrazy wdzięczności przekazał także  przedstawicielom grupy PGE, która w błyskawicznym tempie zrealizowała  przebudowę swoich sieci. Specjalne podziękowania otrzymała poseł Bernadeta Krynicka (zresztą także od wicemarszałka Marka Olbrysia)  za konsekwentnie i skuteczne zabiegi o ważne dla miasta i województwa inwestycje.

- Myślę, że chociaż podobnych wydarzeń będziemy mieli sporo, także w związku z zadaniami realizowanymi przez województwo, to jednak się nam nie znudzą -  Marek Olbryś nawiązał do sytuacji sprzed kilku dni, gdy w Łomży brał udział w otwarciu  zmodernizowanej ulicy Niemcewicza, ważnej drogi w centrum wielkiego "blokowiska". Tam właśnie padły słowa Bernadety Krynickiej, że otwierania nowych dróg będzie w najbliższych miesiącach naprawdę wiele.   

***

Ulica Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Wschód  to ponad 635 metrów długości i 6 szerokości,  obustronne chodniki z kostki brukowej oraz zjazdy do przyległych działek. Dodatkowo powstało pełne uzbrojenie techniczne: kanalizacja, sieć oświetlenia ulicznego, sieci teletechniczne oraz przebudowano istniejące na osiedlu sieci energetyczne SN i NN. W latach poprzednich wykonano też sieci wodociągowe oraz sieć kanalizacji sanitarnej.

Roboty wykonała wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o.

 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe