IPN w Kupiskach

  • 11.09.2019, 06:35 (aktualizacja 11.09.2019, 06:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
IPN w Kupiskach SP Kupiski
O wybuchu II wojny światowej mieli okazję posłuchać starsi uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Placówkę odwiedziła pani Magdalena Dzienis-Todorczuk – specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.

Spotkanie  związane było  z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Badaczka z IPN w interesujący sposób przedstawiła sytuację, jaka panowała na ziemiach polskich we wrześniu 1939 r.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć zdjęcia wykonane  przez żołnierzy Wehrmachtu z omawianego okresu. Ich kopie zostały udostępnione przez Archiwum Państwowe w Łomży. 

Kolejna wizyta pracowników IPN w naszej szkole jest planowana na początku listopada. Tematem przewodnim ma być odzyskanie niepodległości przez Polskę, z szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Ziemi Łomżyńskiej.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe