Mistrzowskie tytuły dla tenisistów Returnu

  • 11.09.2019, 12:50
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mistrzowskie tytuły dla tenisistów Returnu UKS Return
Wewnętrzną sprawą Uczniowskiego Klubu Sportowego Return Łomża był finał HEXABANK Cup, czyli Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kadetów w Tenisie. Wiktor Kosowski 7:5 6:3 pokonał w nim Łukasza Brzozowskiego.

Jak relacjonuje Tomasz Waldziński, działacz i trener UKS Return, do półfinału turnieju zakwalifikowali się Bartłomiej Biedrzycki i Adam Chojnowski, zajmując tym samym pozostałe miejsca medalowe. Na piątej pozycji zawody ukończył Henryk Dąbrowski (UKS Sokół Asy Białystok), a za nim: kolejno Błażej Rafałowski, Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski.

W grze deblowej w finale spotkali się Wiktor Kosowski i Błażej Rafałowski z Łukaszem Brzozowskim i Nikodemem Gąsiewskim. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 7:5.

- HEXABANK Cup rozgrywamy już po raz trzeci. Turniej ma formułę rozgrywek grupowych, a więc pierwszy przegrany mecz nie eliminuje tenisisty z zawodów. Każdy z uczestników w ciągu dwóch dni rozgrywa cztery mecze singla i co najmniej jeden deblowy – mówi Tomasz Waldziński.

Łomża jest ważnym ośrodkiem na tenisowej mapie regionu.

- Dziękujemy bardzo bankowi HEXABANK za pomoc finansową i objęcie patronatem Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kadetów w Tenisie. Dzięki takim inicjatywom tenis w naszym mieście i województwie prężnie się rozwija, a - co najważniejsze - dzieci i młodzież aktywnie spędzają wolny czas rywalizując na kortach – mówi Tomasz Poreda, prezes UKS Return Łomża.

Organizatorem zawodów był UKS Return działający przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, a sponsorem sportowej imprezy HEXABANK Spółdzielczy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Polskiego Związku Tenisa Janusz Sewastianow z Warszawy, natomiast o bezpieczeństwo zdrowotne grających troszczyła się Grupa Ratownicza Nadzieja w Łomży.

 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe