Kukurydza żywi ludzi i zwierzęta - [VIDEO]

  • 11.09.2019, 11:37 (aktualizacja 11.09.2019, 16:57)
  • Tylko dobre informacje
Kukurydza żywi ludzi i zwierzęta - [VIDEO]
Kilka tysięcy osób odwiedziło Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Wszystko za sprawą Podlaskiego Święta Kukurydzy

 

 

- W województwie podlaskim uprawy kukurydzy zajmują 130 tysięcy hektarów. To 18 procent powierzchni wszystkich upraw. W czasie Podlaskiego Dnia Kukurydzy 22. firmy dystrybucyjne zaprezentowały 130 jej odmian. Dzień kukurydzy to okazja do spotkania i rozmów z doradcami, którzy pomogą w doborze odpowiedniej odmiany ziarna, a także nabycia nowej i niezwykle potrzebnej wiedzy - przekonuje Wojciech Mojkowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Gościem specjalnym święta kukurydzy był profesor Frydrych Taube z Uniwersytetu w Kil w Niemczech.

- W czasie tegorocznej suszy, o wysokości plonów kukurydzy zadecydowała jakość gleb i odpowiednio wczesny wysiew. W przyszłości konieczne będą jednak inwestycje w urządzenia nawadniające uprawy kukurydzy - przewiduje profesor Frydrych Taube.

Większość rolników odwiedzających Szepietowo to doświadczeni producenci żywności.

- Uprawiam 16 hektarów kukurydzy i nie jest to dużo w porównaniu do upraw sąsiadów. Kukurydzę posiałem na żyznej ziemi i jestem bardzo zadowolony z plonów. Ważne jest też nawożenie. Bez zastosowania obornika, nie będzie wysokich plonów - zapewnia Krzysztof Kosiński, ze wsi Moczydły Dubiny, w gminie Perlejewo.

Organizatorzy święta kukurydzy pomyśleli o całych rodzinach odwiedzających Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Przygotowano poczęstunek, zupę krem z kukurydzy, bułki upieczone z mąki kukurydzianej oraz gotowane kolby kukurydzy. Można było spróbować także soku z jabłek, z własnej tłoczni.

 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe