Pierwsze w województwie przedszkole z kortem tenisowym - [FOTO]

  • 13.09.2019, 10:36 (aktualizacja 16.09.2019, 19:54)
  • Maria Mikołajewska
Pierwsze w województwie przedszkole z kortem tenisowym - [FOTO] Gabs Foto
Kort przy Przedszkolu nr 2 w Łomży, który uroczyście został otwarty w obecności władz samorządowych, kościelnych, sponsorów, pasjonatów i sympatyków tenisa oraz przyjaciół przedszkola, jest jedynym przedszkolnym kortem tenisowym nie tylko w Łomży, ale i w województwie podlaskim.

- Jego budowa o wartości 75 tysięcy złotych, została sfinansowana z budżetu naszego miasta, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy o tym zdecydowali rozumiejąc i doceniając jego znaczenie dla rozwoju psychicznym i fizycznym małych dzieci – podkreśliła Maria Mikołajewska, dyrektor Przedszkola.

Kort o powierzchni 153 metrów kwadratowych, ogrodzony siatką wysokości 3 metrów, to obiekt piękny, nowoczesny i funkcjonalny. Posiada wysokiej klasy syntetyczną nawierzchnię poliuretanową, która zapewnia komfort gry i jest łatwa w utrzymaniu. Został przekazany dzieciom już przed tegorocznym Dniem Dziecka.

- A wszystko zaczęło się w roku 2014. Właśnie wtedy zrodził się w naszym przedszkolu pomysł wprowadzenia dodatkowych zajęć rekreacyjnych i ruchowych w postaci nauki gry w tenisa. Dr Tomasz Waldziński, ceniony w Polsce trener tej dyscypliny sportowej, dzisiaj współorganizator naszej uroczystości, zaproponował bezpłatną naukę dla sześciolatków, co z wielkim zainteresowaniem i radością przyjęli ich rodzice – zaakentowała Maria Mikołajewska.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, w dwóch dziesięcioosobowych grupach, na korcie III Liceum Ogólnokształcącego. Za ten piękny gest życzliwości przedszkolna społeczność serdecznie dziękuje dyrektor Grażynie Chodnickiej, a Zbigniewowi Kalinowskiemu - prezesowi Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy - za sfinansowanie przejazdów małych tenisistów.

Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020, przedszkolaki będą korzystały już z własnego kortu, a do tego codziennie. Obiekt ten służyć będzie przede wszystkim nauce gry w tenisa, ale także zabawom ruchowym, rozwijającym dziecięcą motoryczność. Bo właśnie nadrzędnym celem jest zarówno popularyzacja tenisa wśród dzieci przedszkolnych, zgodnie z zasadami programu Polskiego Związku Tenisowego „Tenis 10“, jak i propagowanie aktywnego trybu życia.

- Na zajęciach ruchowych chcemy zapewnić dzieciom bezpłatny dostęp do tenisa, a tym samym wyrównywać ich szanse społeczne poprzez dostęp do dyscypliny sportowej, która wciąż postrzegana jest jako elitarna. Chcemy przekonać je także, że tenis to znakomita zabawa, rekreacja, atrakcja; że jest dostępny dla każdego i można go uprawiać niemal całe życie – zapewniła Maria Mikołajewska.

Bo wczesne uprawianie sportu zaspokaja nie tylko potrzebę ruchu dzieci, ale także pomaga im rozwijać swoje umiejętności fizyczne i orientację w przestrzeni. Mamy także nadzieję, że tym samym skutecznie zachęcimy jak najwięcej naszych przedszkolaków do odejścia od komputerów; do ruchu na świeżym powietrzu, do uprawiania także innych dyscyplin sportowych. Wierzymy, że dzięki temu nauczą się zdrowej rywalizacji, umiejętności przegrywania i szacunku dla przeciwnika oraz pokory po zwycięstwie i sukcesie nie tylko w życiu sportowym; że także sportowa rywalizacja będzie kształtować ich charakter i wyzwalać nie tylko hart ducha, ale również i wrażliwość.

 

 

Maria Mikołajewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe