Wolontariusze poszukiwani od zaraz!

  • 15.09.2019, 11:59 (aktualizacja 15.09.2019, 12:03)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Wolontariusze poszukiwani od zaraz!
„Szlachetna Paczka” już na stałe wpisała się w łomżyński świąteczny krajobraz. Corocznie setki darczyńców decyduje się na pomoc rodzinom objętym działaniami akcji. Istnym łącznikiem pomiędzy nimi są wolontariusze, którzy koordynują cały proces. Od znalezienia potrzebujących do przekazania paczki i dalszej współpracy z rodziną. Organizatorzy łomżyńskiej edycji „Szlachetnej Paczki” właśnie rozpoczęli nabór wolontariuszy do grudniowego finału.

- Cieszy nas fakt, że oprócz osób uczestniczących w poprzednich edycjach, zgłaszają się do nas także Ci, dla których udział w akcjach charytatywnych jest czymś całkowicie nowym. Gwarantujemy pełną satysfakcji pracę w bardzo miłej atmosferze - mówi Małgorzata Mieczkowska, która w „Szlachetnej Paczce” obecna jest już od kilku lat.

Wśród wielu charytatywnych przedsięwzięć „Paczka” jest wyjątkową akcją, która ściśle łączy darczyńców i potrzebujące rodziny. Bardzo często obie strony utrzymują kontakt jeszcze długo po finale. Osobą, która inicjuje tę więź, jest wolontariusz będący swoistym przewodnikiem. Organizatorzy przyznają, że corocznie szkolą kolejne osoby niosące pomoc, ale zaznaczają, że więcej osób skupionych wokół „Szlachetnej Paczki” to również możliwość dotarcia i pomocy do większej ilości rodzin.

- Osób, które mogłyby być objęte wsparciem „Paczki”, szukamy m.in. w ośrodkach pomocy społecznej, parafiach, u zaprzyjaźnionych dzielnicowych, czy wśród zgłoszeń na naszym facebookowych profilu. Następnie wolontariusze odwiedzają każdą ze zgłoszonych rodzin i ustalają jakiego wsparcia potrzebują tworząc równocześnie jednolity dokument, który będzie czytelny dla ewentualnych darczyńców – mówi Sebastian Chrzanowski uczestniczący w akcji już trzeci rok.

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-w paczce?action=superw&place=kafel_dzieki_tobie

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe