Przyszłość polskiego boksu na ringu w Łomży

  • 18.09.2019, 05:49 (aktualizacja 18.09.2019, 05:57)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Przyszłość polskiego boksu na ringu w Łomży
Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie uważam za otwarte - wygłosił tradycyjną formułę Marek Olbryś, wicemarszałek województwa w Hali Olimpijczyków Polskich w Łomży. Na kilka dni zamieniła się ona w centrum polskiego pięściarstwa.

- Wspieramy tego rodzaju inicjatywy zwłaszcza związane ze sportem młodzieżowym w dyscyplinach olimpijskich.  W imieniu całego zarządu województwa, marszałka Artura Kosickiego, własnym, a zwłaszcza Marka Malinowskiego, który nie tylko zajmuje się w zarządzie sprawami sportu, ale był  też czynnym bokserem, mogę podkreślić, że ważne są dla naszego regionu takie inicjatywy o randze mistrzostw kraju stanowiące dla nas promocję. Przede wszystkim jednak staramy się "zarażać" młodzież sportowym stylem życia, proponować oderwanie od komputerów, kształtowanie zdrowego ducha w zdrowych ciałach. Sukces w sporcie to także bardzo duże prawdopodobieństwo, że w pozasportowym życiu takiej osobie łatwiej jest zmagać się z przeciwnościami - tłumaczył Marek Olbryś.

Mistrzostwa rozpoczęte oficjalnie we wtorkowe popołudnie, w praktyce trwają już od poniedziałku. Wymogła to spora liczba zgłoszeń.

- Gościmy 156 zawodników z 78 klubów z całego kraju. Z opiekunami to około 250 osób, czyli duże przedsięwzięcie logistyczne. Rywalizują chłopcy z rocznika 2005. Występują w 20 kategoriach wagowych: od 38,5 kg do ponad 105 kg. W niektórych mamy po kilku uczestników, ale w niektórych po kilkunastu i  eliminacje muszą potrwać - poinformował Zbigniew Maleszewski.  

Wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i szef klubu BKS Tiger Łomża jest głównym organizatorem mistrzostw.

- To szkoleniowiec i organizator niezwykle kreatywny, cieszący się ogromnym szacunkiem środowiska, z rodzaju tych, którym "bardzo się chce". Swoją pasją potrafi porwać młodzież - dodał Marek Olbryś.

Podczas uroczystej inauguracji łomżyńskich mistrzostw, wspartych przez Urząd Marszałkowski kwotą 10 tysięcy złotych, odbyło się m. in. wręczenie odznak PZB dla przyjaciół tej dyscypliny, mistrzowskich patentów szkoleniowcom, uhonorowania zawodników i trenerów. Wicemarszałek Marek Olbryś przyjął meldunek szefa sędziowskiej obsady turnieju. Jeszcze tylko występ artystycznej gwiazdy wieczoru, czyli  zespołu Piękni i Młodzi i na ring weszli bokserzy

A że są to dzielni, ale jeszcze bardzo młodzi sportowcy, okazało się już w jednej z pierwszych walk. Trener poddał zamroczonego ciosem rywala chłopca, a ten nie czekając na werdykt ze łzami w oczach zszedł z ringu. Nie mógł pogodzić  się z przegraną.

Bokserskie mistrzostwa młodzików w Łomży można obserwować w środę i piątek w godzinach 11:00 - 17:00 w Hali Olimpijczyków Polskich przy SP9. Czwartek to dzień przerwy, a finały w sobotę od godz. 11:00.          

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe