Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz? - debata dzisiaj w Łomży 

  • 18.09.2019, 08:55 (aktualizacja 23.09.2019, 10:01)
  • Tylko dobre informacje
Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz? - debata dzisiaj w Łomży
WWF Polska i Eko-Unia, w ramach projektu Ekopatrioci, serdecznie zaprasza na ogólnopolski przedwyborczy cykl debat pt. „Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” z udziałem polityków różnych opcji z największych partii politycznych oraz lokalnych liderów opinii. Debatom towarzyszy pokaz filmu Adama Dzienisa “Ludzka energia” o ruchu wspólnot energetycznych w Europie.

W imieniu organizatorów zapraszamy na debatę, która odbędzie się we środę 18.09.2019 w Łomży, w Hotelu Gromada o godzinie 17:00, która organizowana jest przez WWF Polska i Eko-Unię w ramach cyklu wydarzeń w całej Polsce pt. „Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”. Moderatorem podczas debaty będzie łomżynianka, Magdalena Mucha.

W trakcie spotkania, wraz z zaproszonymi gośćmi, będziemy rozmawiać o zagrożeniach ekologicznych oraz kwestiach związanych z ochroną środowiska szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów parlamentarnych. Prelegentami i prelegentkami będą eksperci, politycy kandydujący do Sejmu oraz Senatu, oraz lokalni przedstawiciele opinii publicznej i organizacji pozarządowych. W roli eksperta wystąpi wybitny specjalista dr Michał Wilczyński, były główny geolog kraju.

W łomżyńskiej debacie udział wezmą:

Zenon Białobrzeski z komitetu wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe nr 1, kandydat na senatora.

 

Lech Kołakowski kw Prawo i Sprawiedliwość numer 7 na liście,

 

Tadeusz Nowak, Partia Zieloni kw KO, z numerem 10 na liście,

 

Katarzyna Rosińska kw SLD, na liście z numerem 3, Partia Razem

 

Jacek Piorunek, Platforma Obywatelska kw KO, startujący z pozycji nr 12.

 

 

Po debacie, o 19.30 odbędzie się pokaz pełnometrażowego, niezależnego filmu dokumentalnego polskiego reżysera Adama Dzienisa pt. "Human Energy" o ruchu wspólnot energetycznych w Europie. Po projekcji serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórcami. Dokument został doceniony i nagrodzony na wielu festiwalach filmowych, między innymi w Stanach Zjednoczony i Kanadzie, prezentowany jest na całym świecie.

Ekopatrioci to społeczny projekt jednej z największych międzynarodowych organizacji pozarządowych WWF, działającej na rzecz ochrony środowiska. Ekopatriotyzm to postawa patriotyczna, w której tuż obok takich wartości jak historia, tradycja i kultura, jest dziedzictwo naturalne.

Planując przyszłość kraju należy brać pod uwagę ochronę środowiska i bezpieczeństwo ekologiczne jego mieszkańców. Ocieplenie klimatu nie tylko powoduje potężne straty finansowe i społeczne, ale również stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli i obywatelek. W wyniku zmiany klimatu Polki i Polacy tracą rocznie ok. 9 mld zł. Jeśli nie zaczniemy dynamicznie odchodzić od energetyki węglowej, nieustający wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, może spowodować czasowe ograniczenia dostaw prądu. Przyczyni się to również do wzrostu kosztów energii. W związku z nieodpowiednią termomodernizacją budynków, Polki i Polacy już teraz zmuszeni są płacić dużo wyższe rachunki za ogrzewanie. To tylko niektóre z problemów powodowanych zaniedbaniem kwestii środowiskowych i ekologicznych.

"Human Energy" to energetyczna opowieść o współczesnych hobbitach z 12 różnych krajów europejskich, przerażonych katastrofalną perspektywą zmian klimatycznych. Przełamują oni stereotypowe podejście i decydują się wziąć władzę w swoje ręce, by walczyć z ponadnarodowymi korporacjami energetycznymi innymi metodami. Tworząc ruch wspólnot OZE (odnawialne źródło energii) pokazują, jak dbać o siebie, upoważniać ludzi do działania, zmieniać stosunek do wspólnych dóbr i wspólnie na nich zarabiać pieniądze.

Są kraje, w których KAŻDY może zarabiać na ekologicznym biznesie więcej niż na koncie w banku. Czy 5% przekonałoby Cię do zmiany dostawcy energii? Aby przestać czuć się jak PALIWO..

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe