Poszukiwany dyrektor ratunkowy

  • 20.09.2019, 13:05 (aktualizacja 20.09.2019, 13:12)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Poszukiwany dyrektor ratunkowy
Konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży ogłosił zarząd województwa podlaskiego. Na zgłoszenia kandydatów oczekuje do 27 września.

Łomżyńska WSPR prowadzi działalność w zakresie ratownictwa medycznego w Łomży oraz powiatach łomżyńskim, grajewskim, kolneńskim, wysokomazowieckim (bez gminy Kobylin Borzymy) i zambrowskim. W Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie istnieją oddziały Stacji. To łącznie około 250 osób.

Dyrektorem WSPR od 2012 roku była Hanna Waniewska. Po pierwszej sześcioletniej kadencji, wygrała konkurs na kolejną jesienią 2018, tuż przed przejęciem władzy w Sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim przez Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło większość w wyborach. W nowej sytuacji politycznej doszło do wymiany Rady Społecznej pogotowia, a w lipcu tego roku do odwołania dyrektor Hanny Waniewskiej. W uzasadnieniu podawanym przez służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego wskazywane było przede wszystkim pogorszenie się sytuacji finansowej WSPR. Strata za 2018 rok przekroczyła np. 560 tysięcy złotych, a prognoza na 2019 rok także przewidywała ujemny wynik.

Decyzją Sejmiku powołana została komisja konkursowa pod przewodnictwem Marka Malinowskiego, który w zarządzie województwa zajmuje się sprawami ochrony zdrowia, a w jej składzie znalazł się m. in. przewodniczący rady społecznej WSPR Karol Cuch.     

Urząd Marszałkowski określił podstawowe warunki dla kandydatów na dyrektora łomżyńskiej Stacji na zasadach obowiązujących na ogół w podobnych konkursach: wyższe wykształcenia, odpowiednia wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków, staż pracy na stanowiskach kierowniczych, podyplomowe studia z zarządzania, niekaralność. Specjalnym warunkiem jest zaprezentowanie koncepcji pracy na stanowisku dyrektora na sześcioletnią kadencję.

Szczegółowe informacje i dokumenty związane z konkursem oraz sytuacją Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży można znaleźć na portalu Wrota Podlasia.

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe