Sagittarius znaczy strzelec - [FOTO]  

  • 21.09.2019, 14:36 (aktualizacja 21.09.2019, 15:03)
  • Tylko dobre informacje
Sagittarius znaczy strzelec - [FOTO]
Strzelectwo jest dziedziną głęboko osadzoną w polskiej tradycji i polskim obyczaju. To sfera od zawsze związana z walką o wolność narodu, która nieodmiennie budowana była na szacunku dla naszej, niełatwej przecież i pełnej ofiar historii. Dlatego tak i tylko w taki sposób należy odczytywać wartość tej dziedziny sportu w kontekście wartości społecznych i historycznych Polaków. W takim rozumieniu sama broń nie jest zwykłym „narzędziem”, ale nabiera cech znaczącego dla nas symbolu sportu i tradycji.

           Klub Strzelecki SAGITTARIUS powstał 4 listopada 2012 roku przy Fundacji SAGITTARIUS w Piątnicy (Fort nr III)  Od 2012 roku należy do Podlaskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz od Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Klub posiada Licencję Klubową PZSS uprawniającą do współzawodnictwa w strzelectwie pistoletowym, karabinowym oraz ze strzelby gładkolufowej. Obecnie KS SAGITTARIUS zrzesza ponad 2400 osób, które łączy chęć uprawiania sportu oraz współzawodnictwa w strzelectwie olimpijskim, dynamicznym i dalekodystansowym.
            Praktycznie co miesiąc organizowane są tu  niezwykle sympatyczne i atrakcyjne okolicznościowe zawody strzeleckie dostępne dla wszystkich chętnych niezależnie od miejsca zamieszkania. Biorą w nich brać udział setki chętnych i są to nie tylko osoby posiadające patent i licencję strzelecką, ale również i amatorzy tej dziedziny rozrywki, a szczególnie młodzież i kobiety. Wszyscy  są pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i sędziów strzeleckich.

Strzela się z pistoletów, karabinów i strzelb gładkolufowych na określonych dystansach i według określonych przepisów. Atmosfera tych zawodów jest niezwykle koleżeńska i przyjazna szczególnie dla początkujących, którym udziela się wszechstronnej pomocy, instruktażu i opieki podczas strzelania w celu zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa i satysfakcji. Zawody te - uwieńczone zawsze  dyplomami i medalami dla zwycięzców - cieszą się niezwykłą popularnością wśród strzelców z różnych regionów Polski pojawiających się nierzadko z całymi rodzinami. Miłym zwyczajem organizatorów jest  tez zwyczaj losowania  wśród uczestników jakiegoś ciekawego upominku-niespodzianki oczywiście związanej ze strzelectwem.

            Równolegle z działalnością na polu sportowym, przy KS działa Sekcja Kolekcjonerska. Wielu członków i sympatyków łączy pasja zbieracka i chęć odkrywania tajemnic historii broni łowieckiej, wojskowej oraz sportowej. KS wraz z Fundacją SAGITTARIUS prowadzi strzelnicę sportową oraz MUZEUM FORTECZNE zbierające pamiątki z okresu walk I i II Wojny Światowej, które powstało dzięki staraniom płk. Ludwika Zalewskiego – inicjatora i realizatora przedsięwzięcia dzięki któremu część obiektów Fortu nr III w Piątnicy stało się pięknym i niepowtarzalnym miejscem kultywującym tradycję polskiej historii wojennej.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe