Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 22:48
Reklama
News will be here

Ja i Ty. I jeszcze Sztuki Wszelakie, aby zbliżyć się do życia w pełni

Niepełnosprawność, to niezdolność do życia w pełni". Słowa Mateusza Piaszczyka wybrali organizatorzy jako motto tegorocznej edycji Festiwalu Sztuk Wszelakich organizowanego przez Fundację "Ja i Ty".
Ja i Ty. I jeszcze Sztuki Wszelakie, aby zbliżyć się do życia w pełni

Od 2013 roku Katarzyna Kuklińska przy wsparciu Iwo Świątkowskiego i innych osób związanych z fundacją oraz wolontariuszy i przyjaciół zaprasza na najbardziej wszechstronny zestaw wydarzeń społecznych, artystycznych, kulturalnych  czy sportowych w mieście. To projekcje filmowe, spektakle teatralne, wystawy plastyczne, dyskusje, spotkania,  zawody sportowe, warsztaty twórcze. Słowem - sztuki wszelakie

- Realizujemy to wydarzenie, by, mimo barier, zbliżać do siebie ludzi. Pokazywać pełnosprawnym jak funkcjonują ci "nie" pełnosprawni. Wyjaśniać, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy TACY SAMI  - formułują  swoje przesłanie  organizatorzy.

Festiwal rozpoczął się projekcjami filmowymi w Kinie Millenium. Potem uczestnicy przenosili się m. in. na stadion i do Parku Wodnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, do Muzeum Przyrody w Drozdowie, Domu Studenckiego "Rubikon", Studia ELITE, łomżyńskiej Katedry. Zwieńczeniem cyklu spotkań ze  "Sztukami Wszelakimi" był festyn na  Skate Parku na osiedlu SM "Perspektywa".

Tam organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy tanecznej z zespołem Taneczne Gwiazdy prowadzonym przez Elżbietę Komorowską. To około 20 osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie, wolontariuszy, studentów PWSIiP i uczniów Szkół Katolickich, których żywiołem jest taniec.

W tej samej dziedzinie muzyki i rytmu działa Marius Grancea z Rumunii przekształcający w swoim kraju i wielu miejscach Europy niepełnosprawność  w kreację artystyczną.         

- Jednym z najważniejszych elementów tego dnia jest loteria fantowa, w której nie ma przegranych. Każdy zakupiony los to upominek oraz szansa na kolejne wygrane. Wszystkie sprzedane losy wezmę udział w losowaniu cennych nagród.
Loteria to przede wszystkim to pomoc potrzebującym. W tym roku pieniądze trafią do łomżyńskiego hospicjum Świętego Ducha – zapowiadała Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji „Ja i Ty”.

Swoje prezentacje na festynie przygotowali m. in. Magda Sinoff z zespołem, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących, Bokserski Klub Sportowy "Tiger", Urząd Miejski. Odbyły się budzące wielkie zainteresowanie najmłodszych  warsztaty garncarskie.  Do tańca porywały rytmy zumby.  



Podziel się
Oceń

Komentarze