Znicz na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku. Łomża na piątkę w sporcie szkolnym

  • 23.09.2019, 09:33 (aktualizacja 23.09.2019, 20:04)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Znicz na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku. Łomża na piątkę w sporcie… UM Łomża
Na piątym miejscu w województwie podlaskim znalazła się Łomża w klasyfikacji powiatów w sporcie szkolnym za rok szkolny 2018/2019 – informuje portal lomza.pl. Na znanym z wielu wydarzeń lekkoatletycznych Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku odbyło się podsumowanie poprzedniego sezonu oraz inauguracja nowego. Ze zniczem, jak na igrzyskach.

Podsumowanie

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego odbyło się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku z udziałem m.in. ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego, posła i przewodniczącego Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Sportowego Kazimierza Gwiazdowskiego oraz prezesa Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOL Janusza Kochana. Była to zarazem uroczysta inauguracja kolejnego roku sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży.

Łomżyńskim akcentem zwieńczenia poprzedniego sezonu było przekazanie  okolicznościowego pucharu dla władz Łomży. Reprezentował je Konrad Haponik, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Kierowane  przez niego II LO za miniony rok szkolny zajęło piąte miejsce wśród 78 szkół średnich w rywalizacji sportowej województwa podlaskiego.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobyła Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach, druga lokatę otrzymała Szkoła Podstawowa nr 32 w Białymstoku, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Wasilkowie.  

Inauguracja

Uczestnicy wydarzenia na białostockim stadionie płynnie przemieścili się z przeszłości w przyszłość, czyli z podsumowań do inauguracji nowego roku sportowego. Odbyło się to na wzór olimpijski – z zapaleniem znicza.  

Jak informuje portal Wrota Podlasia, inaugurację Sportu Szkolnego 2019/2020 zorganizował Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Gości – samorządowców, działaczy sportowych, nauczycieli i dyrektorów szkół z regionu, a przede wszystkim młodych sportowców powitał poseł na sejm i prezes PWZS Kazimierz Gwiazdowski. Podkreślał znaczenie sportu w wychowaniu młodego pokolenia. Gratulował nauczycielom i młodzieży wspaniałych osiągnięć sportowych.

Prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOL Janusz Kochan wręczył nagrodę zwyciężczyni w konkursie Fair Play – za etyczne zachowanie sportowca. Otrzymała ją uczennica IV LO w Białymstoku, która podczas zawodów, nie zważając na swój wynik, udzieliła pierwszej pomocy kontuzjowanej rywalce.
Marszałek Artur Kosicki, gratulując wszystkim młodym sportowcom i ich wychowawcom, szczególnie podkreślił znaczenie nagrody za etyczne i koleżeńskie podejście do rywalizacji sportowej.

- Wiem ile wysiłku i trudu wymaga przygotowanie do zawodów i jak bardzo zależy na zwycięstwie, dlatego na najwyższy podziw zasługuje zachowanie, kiedy ponad to stawiamy pomoc drugiej osobie, osobie, z którą o wynik sportowy rywalizujemy – mówił Artur Kosicki.

Marszałek podziękował również działaczom sportowym, samorządowcom i dyrektorom szkół za wkład w rozwój podlaskiego sportu.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe