Dobry wybór, czyli Dyplomatorium w PWSIiP

  • 24.09.2019, 11:32
Dobry wybór, czyli Dyplomatorium w PWSIiP
Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrali dyplomy. W imieniu 520 magistrów, inżynierów i licencjatów przemówił Tomasz Przychodzeń, absolwent administracji drugiego stopnia: – Studia były świetną przygodą, abstrahując od poziomu nauki, który był bardzo wysoki, to właśnie ludzie, których tutaj poznałem, wykładowcy i studenci, stanowili dla mnie największą wartość – mówił.

Jak przekazuje Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP, gratulacje od władz rektorskich i dziekańskich odebrali absolwenci z najwyższą średnią ocen, autorzy najlepszych prac dyplomowych oraz ci najbardziej zaangażowani w działalność kół naukowych, niezliczone akcje społeczne i charytatywne, łącznie kilkadziesiąt osób. W gronie aktywnych absolwentów była Ewa Zwierzyńska. – Atmosfera na studiach była wspaniała, mieliśmy dobry kontakt z wykładowcami, dużo zajęć praktycznych, które obecnie dają mi poczucie, że moja wiedza jest solidna. Nie żałuję, ani jednego dnia spędzonego na uczelni – mówiła absolwentka dietetyki. 

Rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, podkreślał, że studia to nie tylko krótki czas pobierania nauki, ale także sentyment, który pozostaje na całe życie oraz niewymierne wartości, takie jak przyjaźń oraz lojalność.  – Przed państwem czas nowych wyzwań. Zbliża się moment, w którym powiecie: „sprawdzam”. Będziecie weryfikować, czy doświadczenie oraz wiedza Waszych mentorów, niezliczone ćwiczenia, wykłady, konsultacje i praktyki, stworzą Wam optymalną przestrzeń aktywności zawodowej. Wierzę, że z dyplomem naszej uczelni poradzicie sobie z każdym wyzwaniem – mówił rektor „Państwówki”. 

 „To był dobry wybór” – to zdanie jak mantra przewijało się przez usta przybyłych na uroczystość absolwentów administracji, zarzadzania, pracy socjalnej, filologii angielskiej, pielęgniarstwa, fizjoterapii, dietetyki wychowania fizycznego, informatyki, automatyki i robotyki, technologii żywności i żywienia człowieka. 

Aleksandra Mocarska z prezydium Samorządu Studenckiego podkreślała, że promocyjne hasło uczelni „Kieruj się pasją” nie jest sloganem, ale codziennością studentów PWSIiP. Absolwentom życzyła, aby nie rozstawiali się z marzeniami. Żegnała ich w imieniu dwóch tysięcy żaków, przed którymi otwierają się nowe studenckie wyzwania roku akademickiego 2019/2020.  

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe