Prezent dwudziestolecia. Pogotowie ratunkowe w Łomży zakupi nowe karetki  

  • 26.09.2019, 03:42 (aktualizacja 26.09.2019, 09:32)
  • Tylko dobre informacje, tylko Telewizja Narew
Prezent dwudziestolecia. Pogotowie ratunkowe w Łomży zakupi nowe karetki
To zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży ma na imię Mikołaj, a wiceminister zdrowia to Janusz. Ale ponieważ jest koniec września, a nie Gwiazdka, to wiceminister Janusz Cieszyński obdarował wicedyrektora Mikołaja Czajkowskiego.

- W czasie 20 lat mojej pracy w pogotowiu, takiego prezentu nie dostaliśmy - przyznał Mikołaj Czajkowski. Jak dodał, łomżyńska WSPR wygospodarowała w tym roku fundusze na zakup jednego nowego ambulansu. Tymczasem otrzymała po 400 tysięcy złotych na trzy kolejne. Jeden z nich będzie w łomżyńskiej centrali, a pozostałe dwa będą służyć wymagającym pomocy mieszkańcom Grajewa i Kolna.        

Ministerialnej ekipie, która rozstawiła się na dziedzińcu siedziby pogotowia w Łomży, towarzyszyli wojewoda Bohdan Paszkowski, posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski oraz wiceminister cyfryzacji i poseł Adam Andruszkiewicz oraz Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego (WSPR jest jednostką samorządu województwa).   

- Witam na spotkaniu, które będzie w zasadzie podpisaniem umów w ramach rządowego programu wymiany ambulansów, które są wykorzystywane w pogotowiach ratunkowych - zwrócił się  do mediów wojewoda Bohdan Paszkowski i zaprosił do mikrofonu wiceministra Janusza Cieszyńskiego.   

- Mam wielką przyjemność być w Łomży w związku z podpisaniem umów z rządowego programu wymiany ambulansów. 200 nowych karetek trafia do stacji ratownictwa na terenie całego kraju. Na ten cel  rząd premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył 80 milionów złotych. Wśród beneficjentów jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ambulanse, które służą w Łomży, Grajewie i Kolnie mają już po więcej niż 7 lat, a zatem najwyższy czas, aby zainwestować w ich wymianę.

Tylko dobre informacje, tylko Telewizja Narew

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe