Podczas akcji Edward, uczniowie doskonalili między innymi jazdę na trolejach [VIDEO i FOTO]

  • 26.09.2019, 14:15 (aktualizacja 26.09.2019, 16:04)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podczas akcji Edward, uczniowie doskonalili między innymi jazdę na trolejach [VIDEO i FOTO]
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą dziś akcję kontrolno – edukacyjną w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach pod nazwą „EDWARD”. Ideą tego projektu jest „wizja zero” czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Celem działań mundurowych jest m.in. podniesienie świadomości społecznej, co do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” dołączyli do projektu pn. #ProjectEDWARD - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Mundurowi prowadzą dziś szeroko zakrojone działania profilaktyczne związane z promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych, a kontrole na terenie całego powiatu, mają na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jak informuje Policja, jednym z elementów prowadzonej dziś akcji była nietypowa lekcja bezpieczeństwa dla młodzieży. Została ona zrealizowana we współpracy z dyrekcją i pedagogiem z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Szkoła położona jest przy ruchliwej drodze krajowej nr 61, która każdego roku generuje dużą liczbę zdarzeń drogowych. Część z nich niestety kończy się tragicznie…

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przekazali młodym kierowcom, ważne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń związanych m.in. z przekraczaniem dozwolonej prędkości, podejmowaniem ryzykownych manewrów na drodze, korzystaniem z telefonu podczas jazdy samochodem czy nieużywaniem pasów bezpieczeństwa. Ponadto, każda z osób uczestniczących w zajęciach, miała możliwość przejechać tor symulatorem poślizgu i przekonać się, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i najechania na plastikowy pachołek. Natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży przeprowadzili instruktaż ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja EDWARD prowadzona jest także w mediach społecznościowych Facebook i Twitter. Tegoroczną edycję policyjnego projektu EDWARD w mediach społecznościowych, na terenie powiatu łomżyńskiego, dołączając do wspólnego zdjęcia, wsparły także inne służby mundurowe, uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży i mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, a także Łomżyńska Orkiestra Dęta. W wyniku tej nietypowej współpracy powstała galeria #ProjectEDWARD.

 

Warto dodać, że ubiegłoroczna kampania #ProjectEDWARD wywarła ogromny wpływ na media społecznościowe, osiągając zasięg 25 milionów na Twitterze w dniu akcji – 19 września oraz całkowity zasięg 37,2 miliona, od 11 czerwca do 21 września.

Celem projektu EDWARD jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. #ProjectEDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 26 września.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i na drodze kierujmy się rozsądkiem. Nie tylko tego jednego dnia!

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe