Chiński z Konfucjuszem i Politechniką

  • 29.09.2019, 13:55 (aktualizacja 29.09.2019, 13:58)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Chiński z Konfucjuszem i Politechniką
Politechnika Białostocka zaprasza na kurs języka chińskiego - edycja 2019/20.

Do 6 października Politechnika Białostocka przyjmuje zgłoszenia na kurs języka chińskiego. To jeden z elementów prężnie rozwijającej się na uczelni Klasy Konfucjańskiej. Kurs skierowany jest także do osób spoza uczelni. Dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej przygotowana została specjalna oferta.

Podczas zajęć na uczelni poznać można język chiński i kaligrafię oraz doskonalić angielski - to on jest językiem wykładowym. Chińska nauczycielka opowiada także słuchaczom o kulturze i zwyczajach Państwa Środka.

Warto dodać, że Politechnika Białostocka uczy języka chińskiego od 2016 roku.

- Zainteresowanie językiem chińskim i kulturą Chin w Białymstoku rośnie. Wśród naszych kursantów są nie tylko pasjonaci języka, kultury czy też podróży do Azji. Zapisują się także studenci PB, którzy myślą przyszłościowo i już teraz chcą zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, bo inżynier ze znajomością języka chińskiego jest coraz bardziej poszukiwany. Na zajęcia zgłaszają swoich pracowników także firmy utrzymujące kontakty biznesowe z partnerami chińskimi. Politechnika Białostocka wychodzi tym potrzebom naprzeciw - mówi Krystyna Murawska-Sitko kierująca Klasą Konfucjańską na PB. Organizacją kursów języka chińskiego zajmuje się właśnie Klasa Konfucjańska Politechniki Białostockiej, wspierana przez Centralę Instytutu Konfucjusza w Pekinie. Od 2017 roku Centrala, w ramach współpracy, oddelegowuje do pracy na PB nauczycielki języka chińskiego.

- Nasi studenci mogą również uczestniczyć w obozie letnim dofinansowanym przez stronę chińską. Z takiej formy doskonalenia języka, poznawania tego kraju i kultury, w tym roku skorzystało pięciu uczestników naszego kursu językowego - opowiada Krystyna Murawska-Sitko.

Organizowane na Politechnice Białostockiej zajęcia językowe wzbogacane są o lekcje kaligrafii, malarstwa chińskiego i wiele innych elementów związanych z kulturą Chin i zasadami komunikacji w tym kraju. A trzeba pamiętać, że prowadzenie biznesu z Chińczykami opiera się na relacjach oraz kontaktach personalnych w znacznie większym stopniu niż w innych krajach na świecie.

Zgłoszenia na kurs języka chińskiego przyjmowane są drogą elektroniczną do 6 października: [email protected].

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe