Sztandar dla Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

  • 29.09.2019, 13:58 (aktualizacja 29.09.2019, 14:03)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Sztandar dla Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku KAS Białystok
Szczególnie uroczysty był tegoroczny Dzień Krajowej Administracji Skarbowej, czyli doroczne święto, dla funkcjonariuszy podlaskiej KAS. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku otrzymała sztandar.

Jak relacjonuje na swojej stronie internetowej białostocka KAS, wojewódzkie obchody Dnia KAS w Białymstoku poprzedziła Liturgia Święta w Soborze św. Mikołaja oraz Msza Święta odprawiana w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, po której odbył się uroczysty przemarsz pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS oraz zaproszonych gości na dziedziniec Pałacu Branickich, gdzie odbywały się główne uroczystości.

Wiceminister finansów,  zastępca szefa KAS Tomasz Słaboszowski w imieniu Szefa KAS nadał sztandar Izbie Administracji Skarbowej w Białymstoku. Symboliczne gwoździe w drzewce sztandaru wbili o też minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, wicewojewoda podlaski Jan Zabielski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, ks. arcybiskup Tadeusz Wojda, ks. arcybiskup Jakub oraz dyrektor IAS w Białymstoku Wojciech Orłowski.

- Nadanie sztandaru to zaszczyt oraz uhonorowanie dotychczasowej pracy i służby na rzecz społeczeństwa, a słowa „W służbie Ojczyźnie i Obywatelom" umieszczone na sztandarze traktuję jako zobowiązanie, które będzie towarzyszyło nam w codziennej pracy, będąc jednocześnie wyznacznikiem naszych dalszych działań. To zobowiązuje nas do podejmowania jeszcze większego wysiłku na rzecz dbałości o bezpieczeństwo finansowe Państwa Polskiego - powiedział dyrektor Wojciech Orłowski.

Dyrektor przybliżył także zebranym wyniki działań i sukcesy podlaskiej KAS dziękując podległym pracownikom i funkcjonariuszom za zaangażowanie i wysiłek który podejmują w codziennej pracy.

- Jako zjednoczona po reformie formacja dbacie Państwo o zapewnienie wpływów budżetowych oraz skutecznie zwalczanie wszelkie przejawy przestępczości ekonomicznej. Podlaska KAS stoi także na straży bezpieczeństwa wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej – podkreślił wiceminister Tomasz Słaboszowski.

Do życzeń i gratulacji dla jednej z najlepszych izb administracji skarbowej w kraju dołączyli się ministrowie Dariusz Piontkowski i Jarosław Zieliński oraz licznie zgromadzeni przedstawiciele urzędów, instytucji, organizacji, samorządów współdziałających z administracją skarbową.    

Charakter uroczystości podkreśliła asysta i defilada kompanii honorowej Szefa KAS oraz Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Podczas apelu na dziedzińcu Pałacu Branickich odznaczenia oraz awanse otrzymało 85 pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tego dnia także prezentacja sprzętu Służby Celno –Skarbowej m.in. skanera RTG wykorzystywanego do kontroli przesyłek oraz radiowozów, a także ekspozycja okazów chronionych gatunków zwierząt i roślin (CITES) zatrzymanych na próbie ich przemytu do Polski.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe