Dzień Zwierząt w Galerii Veneda [FOTO]

  • 30.09.2019, 12:47
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dzień Zwierząt w Galerii Veneda [FOTO]
Zazwyczaj takie obiekty jak sklepy, czy galerie handlowe zamknięte są dla czworonogów, jednak w ostatnią niedzielę było inaczej. Mnóstwo zabawy, pokazów i zajęć edukacyjnych, warsztaty charytatywne i atrakcje dla najmłodszych. Tak w skrócie przebiegał Światowy Dzień Zwierząt w Galerii Veneda.


Wśród stoisk nie zabrakło Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które zachęcało do adopcji pupili. Najmłodsi mogli nauczyć się tworzyć zabawki dla psów i kotów, zrobić sobie zdjęcie ze swoim czworonożnym przyjacielem, a nawet nauczyć się jak udzielać im pierwszej pomocy.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe