Ale jak to?! - [FOTO]

  • 30.09.2019, 19:20 (aktualizacja 30.09.2019, 19:25)
  • Tylko dobre informacje
Ale jak to?! - [FOTO] Marcin Kossakowski
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wystawę fotografii Jakuba Ostałowskiego "Ale jak to?!" w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku w Łomży.

Jakub Ostałowski fotografuje od wczesnej młodości. Od połowy lat 70. był członkiem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 2001 r. należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1979 r. pracował w wytwórni Filmowej "Polfilm" jako asystent operatora obrazu i fotograf. Od 1988 roku jest fotoreporterem. Jego zdjęcia można znaleźć m. in. w "Życiu Warszawy", "Życiu", "Rzeczpospolitej", magazynie Polskiej Akademii Nauk "Academia" oraz "Polityce". Zajmuje się przede wszystkim fotografią społeczną.

Autor o wystawie:

"Ale jak to? Świat składa się z pytań. Odpowiedzi na nie ukryte są w śladach na murach domów, za firankami okien, w zakątkach miast i miasteczek, które zazwyczaj mija się obojętnie. I przede wszystkim w twarzach. Ich dostrzeżenie nie przynosi jednak rozwiązań, a tylko ujawnia kolejne znaki zapytania. O to choćby, jak możliwa jest stałość w zmianie.

W 1989 r. nastała nowa Polska. Kraj możliwości i przyspieszeń. Estetyki kostki Bauma, chromu i szkła biurowców, markowych ubrań i samochodów. Obietnicy zdrowego, eleganckiego i bogatego życia. Ale poza blaskiem świetlanej przyszłości tli się teraźniejszość zwyczajnych ludzi. Zatroskanych, niepewnych swojego miejsca, zdumionych nowościami, tęskniących niekiedy za tym, co znane, choć może nie tak piękne. Ale też wojowniczych w nieustannym wymuszonym ruchu lub trwaniu. Spotykam się z nimi na co dzień. Dają mi zmienność i stałość".

Wystawa czynna do 17 października

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe