W sobotę pożegnanie Kornela Morawieckiego

  • 02.10.2019, 07:04 (aktualizacja 02.10.2019, 10:18)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W sobotę pożegnanie Kornela Morawieckiego dorzeczy.pl
Ustalone zostały główne szczegóły uroczystości pożegnalnych Kornela Morawieckiego. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, Msza święta pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Z kolei ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach bezpośrednio po mszy świętej, czyli około godz. 15:00.

Kornel Morawiecki zmarł w Warszawie poniedziałek w wieku 78 lat. Chorował na raka trzustki. Do ostatniej chwili lekarze walczyli o jego życie.   

Jak przypomina portal dorzeczy.pl, Kornek Morawiecki był założycielem Solidarności Walczącej, legendą opozycji w czasach PRL i marszałkiem seniorem Sejmu. Był też kandydatem PiS  na senatora w okręgu łomżyńsko - suwalskim. Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda nadał mu Order Orła Białego.

Ze względu na śmierć ojca swoją kampanię zawiesza Mateusz Morawiecki. Premier nie będzie aktywny do czasu pogrzebu. – Pan premier był bardzo związany ze swoim tatą. Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych – tłumaczył szef KPRM Michał Dworczyk, dodając, że pogrzeb Kornela Morawieckiego będzie miał charakter państwowy.

Od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Księga będzie dostępna także w środę i czwartek w godz. 9-19.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe