Marek Komorowski kandydatem do Senatu

  • 02.10.2019, 07:11 (aktualizacja 02.10.2019, 07:14)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Marek Komorowski kandydatem do Senatu Wrota Podlasia
Śmierć Kornela Morawieckiego, legendarnego działacza opozycji demokratycznej w Polsce, zmieniła tak przedwyborczą sytuację w województwie podlaskim. Ojciec premiera był bowiem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu w okręgu z m. in., Łomżą, Suwałkami, Grajewem, Kolnem, Zambrowem czy Augustowem. Okazało się jednak, że to miejsce nie pozostanie puste. Prawo pozwoliło PiS na zarejestrowanie innego kandydata - Marka Adama Komorowskiego z Zambrowa.

Zastosowanie w tym przypadku znalazły przepisy, które regulują sytuację na wypadek śmierci jednego z kandydatów jeżeli nastąpi to w terminie  do 15 dni przed datą głosowania. W tym przypadku nałożyły się jeszcze weekendowe dni wolne od pracy i Marek Adam Komorowski mógł zostać oficjalnie zgłoszony przy zastosowani nieco uproszczonej procedury (np. bez zbierania podpisów).  

Nowy kandydat PiS do Senatu to obecny wiceprzewodniczący Sejmiku województwa podlaskiego z ogromnym doświadczeniem samorządowym jeszcze z lat 90. ubiegłego wieku w Zambrowie i województwie łomżyńskim.   

Jak podaje w swoje oficjalnej nocie biograficznej, m. in. pełnił funkcję dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego w Łomży oraz starosty zambrowskiego. Do sejmiku wojewódzkiego został wybrany po raz pierwszy w 2006 roku.

Jest prawnikiem, Aktywnym działaczem stowarzyszeń katolickich, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie, oraz przewodniczący Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP).

W chwilach wolnych zajmuje się fotografią i turystyką górską. Interesuje się także sportem, szczególnie siatkówką, kolarstwem, lekkoatletyką, piłką nożną i sportami zimowymi.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jba
jba 11.10.2019, 14:11
Absolutnie Pan Marek Komorowski nie zasługuje aby reprezentować ludzi tego regionu w senacie. Barakiem bezstronnej postawy jako radca prawny świadczący usługi prawne na rzecz samorządów gminnych tego regionu skrzywdził ludzi , którzy musieli ponieść koszt przyłączy sanitarnych, wodociągowych i dodatkowo koszty procesowe .
Ania
Ania 03.10.2019, 10:04
SUPER !!!

Pozostałe