Chcemy po prostu bezpiecznego życia - mówią protestujący na DK 61 [FOTO]

  • 04.10.2019, 16:35 (aktualizacja 04.10.2019, 16:52)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Chcemy po prostu bezpiecznego życia - mówią protestujący na DK 61 [FOTO]
"Czujemy się zagrożeni. Kilkanaście osób tu zginęło, naszych bliskich i znajomych.", "po prostu nie widzimy innego wyjścia poza protestem"- mówili mieszkańcy podczas protestu zorganizowanego w miejscowości Chojny Młode. Po godzinie 13:00 kilkanaście osób zablokowało drogę krajową nr 61 Łomża - Ostrołęka na wysokości skrzyżowania do Nowogrodu i Śniadowa.

Protestujący przechodzili przez jezdnię w miejscu, gdzie - według nich - powinno być przejście dla pieszych. Protest trwał do godziny 16:00, a odbył się, jak twierdzą mieszkańcy, ze względu na zwlekanie z przebudową groźnego skrzyżowania drogi Łomża - Ostrołęka. Mają dość czekania, codziennie obawiają się o swoje życie  W rejonie skrzyżowania znajdują się między innymi dwa przystanki autobusowe, jednak nie ma tam przejścia dla pieszych.

W Chojnach Młodych pojawili się posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski. Zapewnili mieszkańców, iż zalegają o przebudowę tego niebezpiecznego skrzyżowania. Na miejscu obecny był również wójt gminy Łomża Piotr Kłys, który podkreślał, iż doskonale rozumie zaniepokojenie mieszkańców, chociaż nie jest zwolennikiem blokowania drogi.

Protestujący zadeklarowali, że co 15 minut będą przepuszczać pojazdy. Na wszelki jednak wypadek i dla zwiększenia płynności ruchu policja wytyczyła objazdy i kierowała kierowców na drogi bardziej przejezdne, zarówno od Łomży, jak i Ostrołęki.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe