Jedna z najnowocześniejszych suszarni w Polsce otwarta [VIDEO i FOTO]

  • 08.10.2019, 18:26
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Jedna z najnowocześniejszych suszarni w Polsce otwarta [VIDEO i FOTO]
W oddziale spółki Elewarr w Bielsku Podlaskim otworzono jedną z najnowocześniejszych suszarni w Polsce. „Ojcem chrzestnym” tej inwestycji, jest były wiceprezes spółki Andrzej Mioduszewski, któremu przypadło w udziale przecięcie wstęgi.

Podczas uroczystości, tuż przy nowoczesnym i zbudowanym w zaledwie 10 miesięcy obiekcie, zebrał się zarząd spółki, dyrektorzy, pracownicy, wykonawcy. Wśród nich również Andrzej Mioduszewski, który jeszcze za swojej kadencji w firmie Elewarr, był pomysłodawcą i dążył do zrealizowania inwestycji, która bezpośrednio będzie przekładała sie nie tylko na zyski przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim rolników. -

Dla mnie, zarządu, pracowników i rolników to jest bardzo radosny dzień. Bardzo się cieszę, że w tak krótkim czasie powstała tutaj, w Bielsku Podlaskim, nowa inwestycja w postaci nowoczesnej suszarni. Dzisiaj nie jestem już wiceprezesem Elewarru, ale ta inwestycja to moja duma. To był mój pomysł, widziałem potrzeby oddziału oraz rolników. Bardzo dziękuję dzisiejszemu zarządowi za to, że kontynuował ten pomysł dla dobra Elewarru, ale najbardziej dla dobra miejscowych rolników - mówił Andrzej Mioduszewski.

To nowoczesna suszarnia budowana w nowej technologii na gaz propan butan – podkreślał jeszcze przed przecięciem wstęgi dr Daniel Alain Korona, Prezes Zarządu Elewarr.

Dzięki nowej i technologicznie zaawansowanej suszarni spółka będzie mogła zwiększyć wydajność, aż sześciokrotne. Do tej pory w Bielsku Podlaskim przerabiane było 80 ton dziennie, a teraz będzie to 500 ton. Pozwala to na jednokrotne suszenie z 30 do 15% wilgotności, przy zachowaniu lepszej ilości ziarna połamanego. To znacząco polepszy jakość kukurydzy, którą Elewarr skupuje od rolników ELEWARR Sp. z o.o. jest samodzielnym podmiotem gospodarczym ze 100-procentowym udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W Oddziałach posiada nowoczesne elewatory i magazyny zbożowe o łącznej pojemności 644 tysięcy ton. Spółka zajmuje się między innymi obrotem surowcami i produktami rolnymi oraz przetworami zbożowymi, świadczeniem usług skupu, przechowywania oraz suszenia zbóż innym podmiotom gospodarczym, czy eksport i import surowców i produktów rolnych. 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 09.10.2019, 08:03
Szkoda że cena kukurydzy tragicznie niska, a kukurydza z Ukrainy zalewa nasze elewatory!!!

Pozostałe