Czujnik ocalił życie

  • 09.10.2019, 10:25 (aktualizacja 09.10.2019, 10:28)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Czujnik ocalił życie
Alarmowy sygnał z czujnika stężenia tlenku węgla prawdopodobnie uratował życie mieszkance starej kamienicy przy ul. Polowej w Łomży, gdzie jest jeszcze ogrzewanie piecowe. Kobieta zawiadomiła straż pożarną i, kierując się wskazówkami dyżurnego oficera, pootwierała okna.

Jak relacjonuje Polskie Radio Białystok, przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że faktycznie w pomieszczeniach gromadził się czad. Dzięki wietrzeniu mieszkania, nie było już bezpośredniego zagrożenia, ale lokatorka zabrana została na badania do szpitala.

Noce są już chłodne lub wręcz mroźne, dni coraz bardziej jesienne. To czas, gdy włączamy domowe źródła ciepła. A zarazem czas tragedii związanych z pożarami czy zatruciami czadem. Od lat strażacy propagują umieszczanie czujników gazu w mieszkaniach, gdzie jest ogrzewanie piecowe czy np. gazowe bojlery do podgrzewania wody.

Potwierdzenie, że czujniki mogą ratować życie, otrzymaliśmy być może w samą porę.                  

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe