Znamy wyniki wyborów młodzieży z I LO

  • 11.10.2019, 08:39 (aktualizacja 11.10.2019, 12:19)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Znamy wyniki wyborów młodzieży z I LO Fot. I LO w Łomży
W niedzielę, 13 października Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy przedstawiciele partii politycznych zgodnie twierdzą, że będą to jedne z najważniejszych wyborów. Wstępne wyniki głosowania poznamy najwcześniej w poniedziałek, jednak już dzisiaj wiemy, na jakie partie będą oddawać uczniowie I Liceum Ogólnokształcące w Łomży.

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wzięli udział w akcji "Młodzi głosują", której organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Instytucja od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

- umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
- dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
- zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.
Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

Jak głosowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży? Przy frekwencji wynoszącej 58% najwięcej głosów, bo 125 (30%) padło na KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, drugie miejsce z poparciem 90 głosów (21%) otrzymał KW Konfederacja Wolności i Niepodległości. Trzecim komitetem, który otrzymał największą liczbę głosów był KW Prawo i Sprawiedliwość 69 głosów (17%). Tuż za podium uplasował się KW Koalicja obywatelska PO, .N, IPL Zieloni z wynikiem 63 głosów (16%). Kolejne komitety to:

KW Polskie Stronnictwo Ludowe 27 głosów (7%)
KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów 15 głosów (3%)
KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca 8 głosów (2%)
KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy 7 głosów (2%)

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abotymusiszwiedziec
abotymusiszwiedziec 11.10.2019, 14:54
Bardzo dobry pomysł. Młodzież w dzisiejszych czasach jest bardzo nieświadoma w kwestii polityki.

Pozostałe