Pełna lista kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w województwie podlaskim

  • 11.10.2019, 18:37
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pełna lista kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w województwie podlaskim
Już w niedzielę 13 października wybory do Sejmu i Senatu. Przypominamy pełną listę kandydatów w okręgu wyborczym, jaki tworzy województwo podlaskie.

Kandydaci do Sejmu RP na listach zarejestrowanych w okręgu nr 24, czyli w województwie podlaskim. 

Na listach podawany jest deklarowany przez kandydatów zawód, miejsce zamieszkania, ewentualna przynależność partyjna. Tylko jedna osoba z całej listy wypełniła też rubrykę oświadczenia lustracyjnego.    

Sejm

Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Krajewski Stefan, politolog, Krajewo Białe, PSL;

2. Lech Mirosław, historyk, Laskowszczyzna, bezpartyjny;

3. Grochowski Wojciech, ekonomista, PSL;

4. Leszczyński Jerzy, inżynier rolnictwa, Ciechanowiec, bezpartyjny;

5. Cieślukowski Cezary, ekonomista, Suwałki, PSL;

6. Zawistowska Agnieszka, inżynier rolnictwa, Brzóski Gromki, PSL;

7. Kulikowska Ewa, ekonomista, Rostołty, bezpartyjna;

8. Płońska Wiesława Bożena, technik budownictwa, Białystok, bezpartyjna;    

9. Krzyżanowska Bożena, dyrektor szkoły, Siemiatycze, bezpartyjna;

10. Dyjuk Bogdan, nauczyciel, Augustów, PSL;

11. Rafałowski Krzysztof, inżynier ochrony środowiska, Kolno, PSL;

12. Bobel Maciej, dyrektor domu kultury, Patoki, PSL;

13. Magnuszewski Marian, inżynier rolnik, Mońki, PSL;

14.  Koronkiewicz Andrzej Zbigniew, inżynier ochrony środowiska, Augustów, PSL;

15. Jakubiak Ewa, nauczyciel akademicki nauki wojskowe, Szabły Młode, PSL;

16. Szczygielska Agnieszka, doradca rolniczy, Sokółka, PSL;

17. Nowak Magdalena, doradca finansowy, Białystok, bezpartyjna;

18. Aleksiejczuk-Szotko Marta, inżynier zootechniki, Zabłudów-Kolonia, PSL;

19. Sawicki Sławomir, inżynier elektryk, Sokółka, bezpartyjny;

20. Chołko Tadeusz, emeryt, Płociczno Osiedle, PSL;    

21. Jakacki Tomasz, technik, weterynarii, Jakać Borki, PSL;

22. Jędzul Joanna, przedsiębiorca, Suwałki, PSL;

23. Kaźmierczak Małgorzata, ekonomista, Wasilków, PSL;

24. Zarzecki Michał, rolnik, Żebry, PSL;

25. Karczewska Małgorzata, specjalista do spraw marketingu i handlu, Bielsk Podlaski, bezpartyjna;

26. Rykowski Grzegorz, radca prawny, Białystok, PSL;

27. Przybylak Irena Zofia, emerytka, Drozdowo, bezpartyjna;

28. Janowski Mikołaj, inżynier rolnik, Przechody, PSL.  

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Piontkowski Dariusz, nauczyciel historii, Białystok, PiS,

2. Zieliński Jarosław, parlamentarzysta, Suwałki, PiS,

3. Paszkowski Bohdan Józef, radca prawny, Białystok, PiS,

4. Gwiazdowski Kazimierz, parlamentarzysta, Mścichy, PiS

5. Żalek Jacek, poseł, Białystok, Porozumienie Jarosława Gowina

6. Baszko Mieczysław Kazimierz, nauczyciel wychowania fizycznego, Sokółka, Porozumienie Jarosława Gowina

7. Kołakowski Lech Antoni, poseł na Sejm RP, Łomża, PiS,

8. Krynicka Bernadeta, parlamentarzysta, Łomża, PiS,

9.  Wnorowski Henryk Jan, nauczyciel akademicki - nauki ekonomiczne, Białystok, nezpartyjny,

10. Andruszkiewicz Adam, parlamentarzysta, Grajewo, bezpartyjny,

11. Muzyk Agnieszka Barbara, nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne, Łomża, bezpartyjna,

12. Siekierko Łukasz, radca prawny, Wysokie Mazowieckie, PiS,

13. Czepe Roman, przedstawiciel władzy samorządowej, Łapy, PiS,

14. Modzelewski Piotr, pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej, Łomża, PiS,

15. Madras Tomasz Stefan, nauczyciel akademicki, Białystok, PiS,

16. Jelska-Jaroś Bożena Jolanta, rolnik, Franckowa Buda, bezpartyjna,

17. Puczyłowska Elżbieta, nauczyciel nauczania początkowego, Augustów, PiS,

18. Kucharewicz Grzegorz, farmaceuta, Białystok, PiS,

19. Supiński Rafał, przedstawiciel władzy samorządowej, Mońki, PiS,

20. Biały Alicja, przedstawiciel władzy samorządowej, Białystok, PiS,

21. Mioduszewski Andrzej, prezes, Zambrów, PiS,

22. Nienałtowska Bożena, dyrektor departamentu, Kleosin, PiS,

23. Dziatkowski Marek, rolnik, Filipów Czwarty, bezpartyjny,

24. Łukaszewicz Henryk, nauczyciel informatyki w szkole podstawowej, Hajnówka, PiS,

25. Bujno Bożena Teresa, przedstawiciel władzy samorządowej, Perlejewo, bezpartyjna,

26. Zduńczyk Agnieszka, dyrektor szkoły, Miastkowo, bezpartyjna,

27. Wasilewska Izabela, pedagog, Ptaki, PiS,

28. Szczudło Aleksandra, dyrektor do spraw energetyki, Ciechanowiec, bezpartyjna.   

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Krutul Paweł, przedsiębiorca, Białystok, Wiosna,

2. Kusznieruk Piotr, inżynier automatyki, Białystok, SLD,

3. Rosińska Katarzyna Ewa, prawnik, Białystok, Razem,

4. Prokopiuk Seweryn, socjolog, Widowo, Razem,

5. Mańczuk Tomasz, przedsiębiorca, Lipsk, SLD,

6. Borowik Janusz, przedsiębiorca, Białystok, bezpartyjny,

7. Rembiszewska Justyna, socjolog, Białystok, Razem,

8. Murawko Elżbieta, sprzedawca, Suwałki, bezpartyjna,

9. Arasimowicz Renata, technik rolnik, Stara Dębszczyzna, bezpartyjna,

10. Czerniawska Izabela Teresa, nauczyciel, Łomża, SLD,

11. Deoniziak Joanna Grażyna, pedagog, Białystok, bezpartyjna, oświadczenie o pełnieniu służby w organach bezpieczeństwa państwa,    

12. Popławski Jakub, nauczyciel akademicki - nauki techniczne, Białystok, Razem,

13.  Birgiel Marcin, administrator systemów komputerowych, Suwałki,  Razem,

14. Matwiejczuk Jolanta Gertruda, inżynier elektrotechnik, Białystok, bezpartyjna,

15. Śniadach Mieczysław, nauczyciel historii,  Kolno,SLD,

16. Janoszka Grzegorz Jan, instruktor terapii uzależnień, Białystok,  Razem,

17. Skowroński Adrian, pozostali pracownicy obsługi biurowej, Białystok, Razem,

18. Mironowicz Mikołaj, inspektor nadzoru, Białystok, bezpartyjny,

19. Artysiewicz Michalina Daria, studentka, Zaścianki, Razem,

20. Andrukiewicz Aleksandra Julia, filolog języka nowożytnego, Białystok, Razem,

21. Krawczyk Anna Małgorzata, technik rolnik, Olszanka, bezpartyjna,

22. Janicki, Dariusz Jerzy, lekarz chirurg, Łomża, SLD,

23. Osiejewski Jakub, filolog języka nowożytnego, Białystok, Razem,

24. Wysocka Kamila Maria, pozostali pracownicy obsługi biurowej, Białystok, Razem,

25. Jasionek Anna, plastyk dekorator, Bolcie, bezpartyjna,

26. Drobek Grzegorz, informatyk, Szepietowo-Wawrzyńce, bezpartyjny,

27. Sielawa Magdalena, prawnik, Białystok, Razem,

28. Koronkiewicz Wojciech Janusz, dziennikarz, Białystok, bezpartyjny.

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Winnicki Robert Artur, publicysta, Warszawa, Ruch Narodowy,

2.  Kiełczewski Adam, inżynier mechanik, Grajewo, bezpartyjny,

3. Krasowski Krzysztof, prawnik, Białystok, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin,

4. Nicewicz Stanisław, rolnik, Knyszewicze, Korwin,

5. Majewska Barbara, nauczyciel języka obcego, Białystok, bezpartyjna,

6. Jabłoński Krzysztof, technik rolnik, Sobótka, bezpartyjny,

7. Gontarska Marzanna, kosmetyczka, Grajewo, bezpartyjna,

8. Bielawski Wiesław Henryk, przedsiębiorca, Jurowce, Ruch Narodowy,

9. Daniluk Jolanta, referent do spraw usług, Białystok, Korwin,

10. Kołosowska Katarzyna, sprzedawca, Białystok, Ruch Narodowy,

11. Dziedzic Zenon, socjolog, Suwałki, Liga Narodowa,

12. Prokopowicz Paweł, przedsiębiorca, Kąty, Ruch Narodowy,

13. Kołakowski Adam, prawnik, Białystok, bezpartyjny,

14. Zajko Katarzyna, pracownik administracji, Białystok, bezpartyjna,

15. Rokicki Mariusz, programista, Białystok, Ruch Narodowy,

16. Iwanowska Adrianna, pracownik fundacji, Warszawa, bezpartyjna,

17. Wais Michał Eugeniusz, fizyk, Białystok, bezpartyjny,

18. Grabowska Monika, pracownik biurowy, Wasilków, bezpartyjna,

19.  Sadowski Jakub Andrzej, sprzedawca, Supraśl bezpartyjny,

20. Baranowski Hubert, student, Białystok, bezpartyjny,

21. Przanowska Izabela, kosmetolog, Nurzec-Stacja, bezpartyjna,

22. Lewoniewski Marcin, radiolog, Sobolewo, Ruch Narodowy,

23. Prokopowicz Anna Katarzyna, ekonomista, Białystok, bezpartyjna,

24. Karwowski Łukasz, specjalista ds. sprzedaży, Tyszki-Wądołowce, bezpartyjny,

25. Jędrzejewski Andrzej Tomasz, architekt,  Białystok, Ruch Narodowy,

26. Kossakowski Mariusz, inżynier BHP, Białystok, bezpartyjny,

27. Zaborowska Karina, ekonomista, Podkamionka, bezpartyjna,

28. Stypka Maciej, przedstawiciel handlowy, Białystok, bezpartyjny.

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Tyszkiewicz Robert, wydawca, Białystok, PO,

2. Truskolaski Krzysztof, ekonomista, Białystok, PO,

3. Kamińska Bożena, ekonomistka, Suwałki, PO,

4. Borysewicz Maciej Andrzej, prawnik, Łomża, PO,

5. Czykwin Eugeniusz, dziennikarz, Białystok, bezpartyjny,

6. Den Jolanta, leśnik, Czarna Białostocka, PO,

7. Bil-Jaruzelski Krzysztof, prawnik, Białystok, bezpartyjny,

8. Cieślik Leszek Stanisław, radca prawny, Augustów PO,

9. Ławrowska Joanna Dorota, adwokat, Białystok, bezpartyjna,

10. Nowak Tadeusz Zenon, nauczyciel akademicki, Łomża, Zieloni,

11. Zwolińska Bożena Teresa, samorządowiec, Bielsk Podlaski, bezpartyjna,

12. Piorunek Jacek, radca prawny, Łomża, PO,

13. . Gutowski Mateusz Damian, pedagog, Białowieża, PO,

14. Raś Andrzej, zootechnik, Mońki, PO,

15. Roszkowska Halina, nauczyciel języka polskiego, Osipy-Lepertowizna, bezpartyjna,

16.  Żero Franciszek Krzysztof, pracownik administracyjny, Siemiatycze, PO,

17. Doliwa Stanisław Adam, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, Grajewo, PO,

18. Sasinowska Dorota, monter, Krajewo Borowe, PO,

19. Karaszewska Katarzyna, pedagog, Suwałki, Nowoczesna,

20. Samul Marek, lekarz weterynarz, Kolno, PO,

21. Pyrko Paulina, pracownik administracyjny, Grabówka, bezpartyjna,

22. Talkowski Bronisław, emeryt, Kruszyniany, PO,

23. Szczygieł-Rogowska Jolanta, historyk, Białystok, PO,

24. Targoński Łukasz, informatyk, Białystok, PO,

25. Łepkowska-Gołaś Alicja, urzędnik, Łomża, PO,

26. Karczewska Wioletta Maria, nauczyciel języka obcego, Białystok, PO,

27. Malinowska Beata, pracownik administracyjny, Fasty, Nowoczesna,

28. Cimoszewicz Tomasz, przedsiębiorca, Knyszyn, PO.   

Lista numer 7 - KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW

1. Basiewicz Mirosław, technik rolnik, Słobódka, Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów

2. Kochanowski Andrzej, inżynier pożarnictwa, Grajewo, bezpartyjny,

3. Buchowska Monika, inżynier rolnictwa, Radziucie, Samoobrona,

4. Szklarzewski Karol, przedstawiciel handlowy, Szczuczyn, bezpartyjny,

5. Bobrowska Krystyna, ogrodnik, Suwałki, bezpartyjna,

6. Kalińska Paula, inżynier architektury wnętrz i krajobrazu, Czarna Wieś, bezpartyjna,

7. Fiertek Józef, przedstawiciel handlowy, Łomża, Samoobrona,

8.  Bołtruczyk Kazimierz, kierowca, Warszawa, bezpartyjny,

9. Kosmowska Edyta, pedagog, Stawiane, bezpartyjna,

10. Osiecki Zygmunt, teolog, Słobódka, Wolni i Solidarni,

11. Flis Monika, teolog, Rutka-Tartak, bezpartyjna,

12. Ławrynowicz Eugeniusz Zdzisław, przedsiębiorca, Augustów, bezpartyjny,

13. Gwiazda Ewa, ekonomistka, Grajewo, bezpartyjna,

14. Bzura Łukasz, inżynier rolnictwa, Niedźwiedzkie, bezpartyjny,

15.  Kozikowska Marta, technik architektury krajobrazu, Popowo, bezpartyjna,

16. Flis Ryszard, kierowca, Rutka-Tartak, bezpartyjny,

17. Bołtruczyk-Kasabuła Monika, specjalista zdrowia publicznego, Białystok, bezpartyjna,

18. Krasowski Andrzej, technik mechanik, Wysokie Mazowieckie, bezpartyjny,

19. Puchnowski Zbigniew Jacek, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, Augustów, bezpartyjny.

Lista numer 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Dymko Łukasz, przedsiębiorca, Białystok, bezpartyjny,

2. Prosiński Zbigniew, menadżer, Łomża, bezpartyjny,

3. Maksimiuk Janusz, politolog, Białystok, bezpartyjny,

4. Piwnik Anna, nauczyciel biologii, Zaścianki, bezpartyjna,

5. Jakimiuk Dawid, przedsiębiorca, Bielsk Podlaski, bezpartyjny,

6. Haraburda Katarzyna Sylwia, sprzedawca, Augustów, bezpartyjna,

7. Kubiak Rafał, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, Białystok, bezpartyjny,

8. Strociak Halina, technik budowlany, Sochonie, bezpartyjna,

9. Koniuch Izabela, sprzedawca, Białystok, bezpartyjna,

10. Bailey Agnieszka, pośrednik w obrocie nieruchomościami, Wasilków, bezpartyjna,

11. Wojno Sylwester, rolnik, Szepietowo, bezpartyjny,

12. Kapłanow Łukasz, operator kontroli bezpieczeństwa, Augustów, bezpartyjny, 

13. Poniatowska Beata, menadżer gastronomii, Ciechanowiec, bezpartyjna,

14. Nysztor Justyna, przedsiębiorca, Kostry-Noski, bezpartyjna,

15. Kuźnicka Anna, statystyk medyczny, Choroszcz, bezpartyjna,  

16. Mazur Joanna, specjalista administracji publicznej, Szepietowo, bezpartyjna,

17. Kalicki Adrian, nauczyciel wychowania fizycznego, Szepietowo, bezpartyjny,

18. Kubiak-Babińska Joanna Agnieszka, nauczyciel wychowania fizycznego, Białystok, bezpartyjna,

19. Naumiuk Piotr, rolnik, Kaniuki, bezpartyjny,

20. Bagiński Krzysztof Janusz, informatyk, Lublin, bezpartyjny,

21. Kaliska Kamila Barbara, pracownik obsługi biurowej, Lublin, bezpartyjna,

22. Kochowicz Krzysztof Longin, projektant grafiki, Lublin, bezpartyjny,

23. Kania Kazimierz Edward, technik mechanik, Lublin, bezpartyjny,

24. Kalicińska Barbara, pracownik administracyjny, Żabice, bezpartyjna,

25. Szwiec Bogumiła Małgorzata, specjalistka administracji publicznej, Lubli, bezpartyjna,

26. Grabka-Levin Kamila Anna, pracownik obsługi biurowej, Ścinawa, bezpartyjna,

27. Wasilewski Wojciech, radca prawny, Brańsk, bezpartyjny.     

Lista numer 9 - KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

1. Sawicki Marcin, przedsiębiorca, Białystok, Skuteczni Piotra Liroya-Marca,

2. Sikorski Piotr, rolnik, Modzele-Górki, bezpartyjny,

3. Koniuch Bogusław, technik cyfrowych procesów graficznych, Białystok, bezpartyjny,

4. Jankowska Edyta, fryzjer, Sidory, bezpartyjna,

5.  Daniłowski Igor, doradca finansowy,  Łomża, bezpartyjny,

6. Bobik Joanna, księgowa, Toporki, bezpartyjna,

7. Kosacka Anna, socjolog, Sokółka, bezpartyjna,

8. Rogowska Monika, przedstawiciel handlowy, Lewickie-Stacja, bezpartyjna,

9. Kosno Rafał Marcin, przewodnik turystyczny, Białystok,

10. Nietupski Cezary, automatyk, Białystok, bezpartyjny,

11. Choruża Katarzyna, ekonomista, Białystok, bezpartyjna,

12. Pawłowski Piotr, przedstawiciel handlowy, Białystok, bezpartyjny,

13. Grycuk Grzegorz, monter, Białystok, bezpartyjny,

14. Kamieńska Justyna, przedszkolanka, Narew, bezpartyjna,

15. Czapiewski Adam, technik informatyk, Białystok, bezpartyjny.   

Senat

Kandydaci do Senatu RP w okręgach, na jakie podzielone jest województwo podlaskie. Na listach są w kolejności alfabetycznej, a nie według losowania numerów.

Okręg nr 59

1. Białobrzeski Zenon, emeryt, Zbójna, PSL,

2. Komorowski Marek Adam, radca prawny, Zambrów, PiS,

3. Wasilewski Janusz, rybak, Tartak, bezpartyjny, wystawiany przez Kukiz'15.

Okręg nr 60

1. Dobrzyński Jan, inżynier ochrony środowiska, Białystok, bezpartyjny, wystawiany przez komitet Zjednoczona Prawica;

2. Jankowska Wanda, nauczyciel historii, Choroszcz, bezpartyjna wystawiana przez komitet Kukiz'15 do Senatu,

3. Gromko Mariusz Krzysztof, przedsiębiorca, Białystok, PiS,

4. Nikitorowicz Zbigniew, dziennikarz, Białystok, PO.

Okręg nr 61        

1. Bogucki Jacek, parlamentarzysta, Siennica-Lipusy, PiS,

2. Łukaszuk Igor, dyrektor szkoły, Bielsk Podlaski, bezpartyjny, wystawiany przez KO,

3. Skirgiełło Aldona Anna, rolnik, Stołbce, Samoobrona.   

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe