ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o blisko 25 mln zł

  • 11.10.2019, 23:29
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o blisko 25 mln zł
Od maja do końca września Koła Gospodyń Wiejskich złożyły do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na blisko 24,8 mln zł pomocy finansowej przeznaczonej na rozwój ich działalności. Tylko we wrześniu koła wnioskowały do ARiMR o prawie 1,5 mln zł.

W całym województwie podlaskim gospodynie zrzeszone w kołach złożyły ponad 252 wnioski na ponad 873 tys. zł. Nabór będzie trwał do 31 października 2019 r.

Wysokość pomocy dla koła zależy od liczby jego członków i wynosi:

3 tys. zł – dla koła liczącego do 30 członków,

4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków,

5 tys. zł - w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

O wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, mogą ubiegać się koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym właśnie przez Agencję. Obecnie figuruje w nim blisko 8 tysięcy kół z całej Polski.

Na dofinansowanie działalności kół i ich rozwój w 2019 r. zarezerwowano w budżecie 40 mln zł. Wnioski do końca października przyjmują biura powiatowe ARiMR.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania pomocy dla kół gospodyń wiejskich są dostępne na stronie internetowej Agencji: www.arimr.gov.pl w zakładce „Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich”.

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe