Święto łomżyńskiej oświaty [VIDEO i FOTO]

  • 11.10.2019, 12:07 (aktualizacja 14.10.2019, 20:21)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Święto łomżyńskiej oświaty [VIDEO i FOTO]
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej obyły się w czwartek (10.10) w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego oraz rozmów o wyzwaniach trwającego roku szkolnego, jak również docenienia trudu i wysiłku wkładanego w edukację dzieci. Trzydziestu czterech pracowników łomżyńskiej oświaty odebrało okolicznościowe nagrody przyznane przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

W swoim przemówieniu do pracowników oświaty prezydent podkreślał, że edukacja młodego pokolenia wszystkim w szczególny sposób leży na sercu, gdyż dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności oraz naszej ojczyzny.

 Wszyscy marzymy o szkole bezpiecznej, spokojnej, dofinansowanej, bo taka szkoła potrzebna jest naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do tego jako władze miasta dążymy, podejmując działania mające na celu poprawę bazy oświatowej poprzez różnego rodzaju remonty placówek, dając możliwość rozwoju nauczycielom, czy wreszcie starając się regulować płace – mówił Mariusz Chrzanowski zauważając, że życzliwość i poważanie to dla nauczyciela bardzo wiele, ale w życiu niezbędne jest także zabezpieczenie materialne.

Prezydent nie ukrywał, że sytuacja finansowa w oświacie może nie jest najlepsza, a otrzymywana subwencja oświatowa nie pokrywach w całości potrzebnych na nią wydatków. Podobnie jak rządowa regulacja płac, którą w części będzie musiał pokryć samorząd. Przypomniał, że na ostatniej sesji radni przesunęli środki na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi szkół oraz pomoce przedszkolne, czyli grupy, której nie obejmą rządowe podwyżki.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze podziękowania za pracę, wyrozumiałość, trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz sumienność i oddanie, z jakim realizujecie powierzone obowiązki. Proszę również, by robiąc to co Państwo umieją najlepiej, nie zapominali o tym, że nauczyciel to też człowiek. Bo uczniowie kochają nauczycieli nie tylko za to, czego ich nauczyli, ale przede wszystkim za to, jakimi byli ludźmi. W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu również zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech każdy dzień będzie wypełniony radością, spokojem, sukcesami zawodowymi oraz wyrazami wdzięczności uczniów za wsparcie i pomoc w kształtowaniu ich osobowości i lepszym zrozumieniu świata – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wyrazy uznania, wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia pracownikom oświaty przekazała również poseł Bernadeta Krynicka.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a  polska szkoła była dobrą szkołą, otwartą na uczniów, nauczycieli i rodziców. Dobra szkoła, która uczy, wychowuje i kształtuje postawy humanistyczne, patriotyczne i obywatelskie jest podstawą naszej przyszłości – mówiła poseł Bernadeta Krynicka.

Życzenia nauczycielom złożył także poseł Lech Kołakowski.

 Dziękuję nauczycielom za profesjonalizm, wkład wielkiej pracy,  anielską cierpliwość, ale też to, że szczególnie w młodszych klasach panie nauczycielki są często matkami dla tych najmłodszych – mówił poseł Lech Kołakowski podkreślając, że polska i łomżyńska szkoła jest bardzo dobrą szkołą. Podziękował również prezydentowi i radnym za dodatkowe wsparcie, jakiego udzielają łomżyńskiej oświacie w wynagrodzeniach oraz bazie lokalowej.

Okolicznościowe gratulacje i życzenia złożyli również Ewa Chludzińska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży oraz Witold Gronostajski, dyrektor delegatury w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

Nauczyciele, którzy otrzymali nagrody prezydenta Łomży z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
Anna Chludzińska - Przedszkole Publiczne Nr 4
Beata Cholewicka - Szkoła Podstawowa Nr 5
Artur Witold Ciborowski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
Marek Jerzy Ciecierski - I Liceum Ogólnokształcące
Wioleta Ewa Cwalina - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
Bożena Danowska - Szkoła Podstawowa Nr 2
Kazimierz Duda - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
Andrzej Flera - Szkoła Podstawowa Nr 9
Sławomira    Głasek - III Liceum Ogólnokształcące
Agnieszka Iwanowska - Przedszkole Publiczne Nr 9
Marta Jackowska - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7
Marta Jankowska - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7
Krystyna Kamińska - Szkoła Podstawowa Nr 1
Paulina Kijek - Zespół Szkół Specjalnych Nr 8
Marta Kowalczyk-Bożomańska - Szkoła Podstawowa Nr 4
Grażyna Kowalewska - Przedszkole Publiczne Nr 14
Zofia Lech-Kowalczyk - Bursa Szkolna Nr 1
Monika Katarzyna Łada Szkoła Podstawowa Nr 1
Artur Nadolny - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
Martyna Napiwodzka - Przedszkole Publiczne Nr 5
Elżbieta Nieciecka - II Liceum Ogólnokształcące
Ewa Obrycka - Przedszkole Publiczne Nr 8
Katarzyna Regina Pawelec - Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji
Monika Anna Pawłowska - III Liceum Ogólnokształcące
Wojciech Pietruszewski - III Liceum Ogólnokształcące
Jacek Pogorzeleski - Bursa Szkolna Nr 1
Anna Smakowska-Kryszpin - Przedszkole Publiczne Nr 1
Janina Szenek-Leszczyńska - Przedszkole Publiczne Nr 15
Alicja Sznurowska - Przedszkole Publiczne Nr 14
Katarzyna    Szymańska - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6
Maria Wiśniewska - Szkoła Podstawowa Nr 2
Andrzej Wojtkowski - Szkoła Podstawowa Nr 5
Renata Zaniewska - Szkoła Podstawowa Nr 10
Monika Zaremba - Bursa Szkolna Nr 2

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe