Kaczątka pięknie dorastają [VIDEO]

  • 15.10.2019, 10:09 (aktualizacja 15.10.2019, 10:11)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kaczątka pięknie dorastają [VIDEO]
Marysia, urocza dziewczynka doświadcza trudnego czasu dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma wszystkiego dość, niespodziewanie zjawia się bajkopisarz Andersen. Chcąc pomóc podłamanej dziewczynce, opowiada jej bajkę o Brzydkim Kaczątku, które wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek.

- To jedna z najbardziej ulubionych przez dzieci bajek. Rodzice też lubią ją czytać. Po prostu jest to opowieść bardzo mądra: o tolerancji, dojrzewaniu. To tematy absolutnie ponadczasowe – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży i reżyser spektaklu, który jest już drugą premierą w nowym sezonie artystycznym.

Klasyczna bajka w łomżyńskiej inscenizacji nie ma ściśle klasycznej formie. Jarosław Antoniuk oparł realizację na opowieści o Brzydkim Kaczątku autorstwa Igora Bojovicia i jeszcze z własnymi modyfikacjami (np. z dziewczynką jako główną bohaterką). Kaczątko nie  jest akceptowane nawet przez  matkę, ojca i  braci. Różni się od  swojego rodzeństwa i  jest inne, może bardziej wrażliwe? Cierpi z  powodu swojego wyglądu i  zrozpaczone wyrusza w  świat. Ale  świat jest okrutny i  groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw.

Mimo że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z  Belgradu, zawarł w  niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w  literaturze dziecięcej. Widowisko zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się „brzydkimi kaczątkami”.

Jak zapowiada Jarosław Antoniuk, jeszcze w październiku rusza w TLiA praca nad kolejnym spektaklem, którego premiera planowana jest na marzec. Będzie to „Lew i ptak”. Bliższych szczegółów dyrektor nie zdradza, ale wiadomo, że będzie to widowisko dla mniejszych dzieci. A i młodszych i starszych widzów łomżyńska scena zaprasza na spektakle „Królika Edwarda” i „Brzydkiego Kaczątka”. Teatr będzie z nimi także odwiedzał inne miejscowości. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe