Niewybuch w Kolnie – Ewakuowano 1,5 tysiąca osób [VIDEO i FOTO]

  • 15.10.2019, 13:05 (aktualizacja 15.10.2019, 19:13)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Niewybuch w Kolnie – Ewakuowano 1,5 tysiąca osób [VIDEO i FOTO]
O ewakuacji 1,5 tysiąca mieszkańców Kolna zadecydował sztab zarządzania kryzysowego, obradujący we wtorkowy poranek w Urzędzie Miasta Kolno. Wszystko za sprawą dwóch niewybuchów znajdujących się na prywatnej posesji, przy ulicy Stefana Okrzei. Ewakuowano wszystkich w promieniu 500 metrów od miejsca znalezienia niebezpiecznych przedmiotów. W zasięgu znajdują się m.in. szkoły i urzędy.

Dwa niewybuchy, na prywatnej posesji, przy ulicy Stefana Okrzei znaleziono w poniedziałkowe popołudnie. Jednen z nich ma około 70 centymetrów, zaś jego średnica to około 18 centymetrów. Znajduje się w nim około 5-6 kilogramów materiału wybuchowego Drugi jest nieco mniejszy. Ma około 30 centymetrów, natomiast jego średnica to blisko 10 centymetrów.

We wtorkowy poranek w Urzędzie Miasta Kolno zwołano sztab zarządzania kryzysowego, który zdecydował o ewakuacji wszystkich mieszańców w promieniu 500 metrów od miejsca znalezienia niebezpiecznych przedmiotów. Strefa ewakuacji objęła także mieszkańców domów jednorodzinnych. W sumie jest to około 1,5 tysiąca osób, którzy znaleźli schronienie w trzech miejscach: Zakład Doskonalenia Zawodowego na ul. Księcia Janusza, hala sportowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na ul. Dąbrowskiego, a także hala sportowa i Liceum Ogólnokształcącego na ul. Wojska Polskiego.

- Zagrożenie jest poważne. Wypadki, o których słyszymy w ostatnim czasie kończyły się naprawdę tragicznie. Mam nadzieję, że saperom uda się bezpiecznie wydostać ładunek i zdetonować – mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. - Zapewniliśmy ewakuowanym mieszkańcom na czas akcji bezpieczne schronienie – dodaje Andrzej Duda.

Ewakuacja mieszkańców zakończyła się o godzinie 13:00. Podjęcie dwóch niewybuchów przez saperów przewidziano na godzinę 14:00. Na czas akcji planowane jest zamknięcie Drogi Krajowej nr 63 oraz Drogi Wojewódzkiej nr 647.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe