Kierowca z nielegalnym pilotem

  • 15.10.2019, 13:21 (aktualizacja 15.10.2019, 13:25)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kierowca z nielegalnym pilotem
Niebezpieczna substancja przewożona drogami województwa podlaskiego przez kierowcę przemęczonego czy śpiącego? To się mogło zdarzyć. Gdyby nie czujność Inspekcji Transportu Drogowego.

Kierowca, który przewoził eter dimetylowy z Białorusi do Polski, jechał na wyłączniku. Ze względu na podejrzenie popełnienie przestępstwa - stosowania niedozwolonych urządzeń - białostoccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przekazali kierowcę funkcjonariuszom policji.

Ciężarówkę białoruskiego przewoźnika zatrzymali do kontroli na przejściu granicznym w Kuźnicy białostoccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. 12 października kierowca przewoził na trasie z Białorusi do Polski towar niebezpieczny – eter dimetylowy. Podczas kontroli i oględzin w kabinie kierowcy inspektorzy znaleźli „pilota”, który służył do zdalnego wyłączania tachografu. Po zastosowaniu przez kierującego „wyłącznika” i odłączeniu urządzenia kontrolno-pomiarowego podczas jazdy rejestrowany byłby odpoczynek.

W celu zdemontowania niedozwolonego urządzenia, współdziałającego z „pilotem” kontrolujący zaprowadzili ciężarówkę do serwisu tachografów.

Przedsiębiorca opłacił kaucje w łącznej wysokości 12000 zł. oraz uiścił opłatę za czynności dokonane przez serwis. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, jakim jest stosowanie niedozwolonych „wyłączników”, kierowcę przekazano funkcjonariuszom policji.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe