Staże dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli. Kierunek: Elektromobilność

  • 16.10.2019, 11:37
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Staże dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli. Kierunek: Elektromobilność fot. pixabay
W łomżyńskim Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nauka zawodu zostanie dostosowana do potrzeb rynku pracy. Będzie to możliwe dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, którą 15 października przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski projekt „Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność” zrealizuje miasto Łomża. Skorzysta z niego 252 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży – wszystkich klas technikum oraz szkoły branżowej, między innymi kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechatronik, elektryk, informatyk, teleinformatyk, geodeta, a także nauczyciele uczący kształcenia zawodowego.

W szkole zostaną zorganizowane koła naukowe. Uczniowie wezmą udział w praktykach i stażach u przyszłych pracodawców, kursach zawodowych, natomiast nauczyciele podniosą swoje umiejętności podczas szkoleń. Placówka zostanie doposażona w sprzęt i materiały dydaktyczne. Wartość tego projektu wynosi 1,9 mln zł, dofinansowanie z RPOWP – 1,8 mln zł.

Miasto Łomża zgłosiło ten projekt w ramach konkursu poddziałania 3.3.1 RPOWP Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe