Czy grozi mi osteoporoza? Konsultacje w ŁCM -[VIDEO]

  • 18.10.2019, 11:42 (aktualizacja 18.10.2019, 12:07)
  • Tylko dobre informacje
Czy grozi mi osteoporoza? Konsultacje w ŁCM -[VIDEO] M.Kosiński
Nie musisz łamać sobie życia - środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona osteoporozie w Łomżyńskim Centrum Medycznym. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć zapraszamy w środę 23 października do Łomżyńskiego Centrum Medycznego przy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego 9.


 

W godzinach 10:00 - 12.00 będzie można skorzystać z konsultacji:

- dr Wojciecha Bąkowskiego lekarza reumatologa specjalizującego się w rozpoznawaniu i leczeniu osteoporozy;

- Iwony Szymanowskiej dietetyczki, ponieważ w zapobieganiu osteoporozie najważniejsza jest dieta bogata w wapń, witaminę D i białko;

- Wiesławy Firy mgr pielęgniarstwa.

Osteoporoza to choroba metaboliczna, która niszczy kości i powoduje ich kruchość. Kość zniszczona osteoporozą może się niespodziewanie złamać, nawet bez istotnej przyczyny.

Osteoporoza nie daje wcześniejszych objawów, utrata tkanki kostnej "nie boli" – to dlatego bywa nazywana "cichą epidemią" lub "cichym złodziejem kości".

W Polsce żyje 3 mln osób z osteoporozą: ok. 2,3 miliona kobiet i ok. 0,5 miliona mężczyzn. Rocznie przybywa 167 tysięcy złamań z powodu osteoporozy, 90 procent z nich nie jest diagnozowanych.

Telewizja Narew we współpracy z Łomżyńskim Centrum Medycznym realizowała miniserial medyczny pod tytułem: "Co słychać, Panie Doktorze?", jeden z odcinków poświęcony był osteoporozie i densytometrii.

Poważane terminy medyczne złączone jak dwie siostry z dramatu Juliusza Słowackiego. Osteoporoza to niebezpieczna Balladyna, Aliną jest densytometria, która może powstrzymać działania tej złej siostry.

Naprawdę warto sprawdzić jak mocne są nasze kości, zwłaszcza gdy przybywa nam lat. A zatem, Co słychać Panie Doktorze? Przypomnijmy sobie ten odcinek:

 

 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe