Meandry maja już 5 lat [VIDEO i FOTO]

  • 21.10.2019, 11:41 (aktualizacja 22.10.2019, 12:45)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Meandry maja już 5 lat [VIDEO i FOTO]
Projekt Artystyczny Meandry powstał w marcu 2014r. z inicjatywy pasjonatów tańca i folkloru - byłych tancerzy zespołów folklorystycznych. Funkcjonuje przy Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniu Horyzonty, działającym w Bursie Szkolnej nr 1 w Łomży. 

Meandry od początku swojego istnienia silnie współpracują z innym oddolnym projektem - Woda na Młyn, z którym wspólnie organizuje i uczestniczy w warsztatach artystycznych. Członkowie obu grup są długoletnimi tancerzami studenckich i młodzieżowych zespołów ludowych. Dzięki współpracy z choreografem Mariuszem Żwierko, w bardzo krótkim czasie opracowany został program artystyczny oparty na folklorze wschodniej części Polski.

W programie wydarzenia przygotowanego na 5 lecie powstania znalazły się m.in.: Walczyk Kurpiowski, Walczyk Lubelski i Tańce Szlachty Ziemi Łomżyńskiej. Gościnnnie na scenie w Łomżyńskim Centrum Kultury zaprezentowali się: Zespół Seniorów Piątniczanie, Magda Sinoff, Chór SP7 w Łomży i Antoś Kamiński. to były naprawdę huczne urodziny!

 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe