Kronika Województwa Podlaskiego #588

  • 23.10.2019, 11:08 (aktualizacja 24.10.2019, 12:38)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kronika Województwa Podlaskiego #588
Wsparcie projektów termomodernizacyjnych. Samorząd wspiera elektromobilność. Zgłoś książkę do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

ZGŁOŚ KSIĄŻKĘ DO KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

Czytelnicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku mogą zgłaszać propozycje książek, których nie powinno zabraknąć na półkach, zarówno w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej, jak i w filiach bibliotecznych na terenie miasta. Akcja potrwa do końca października.

Propozycje książek zgłaszać można na adres e-mail: [email protected]. W wiadomości wskazać można, do której filii bibliotecznej powinny trafić konkretne tytuły. Książnica Podlaska czeka na propozycje nowości wydawniczych między innymi z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej oraz z historii.

 

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WSPIERA ELEKTROMOBILNOŚĆ

Użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą korzystać z samorządowej ładowarki znajdującej się przy ulicy Poleskiej 89 w Białymstoku, przy siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Inicjatorem pomysłu udostępnienia takiego urządzenia mieszkańcom Białegostoku jest Mariusz Gromko, nowo wybrany senator Rzeczpospolitej Polskiej.

Samorząd naszego województwa jako pierwszy w kraju zdecydował się na montaż tego typu instalacji.

Przez dwa lata mieszkańcy Białegostoku i regionu będą mogli korzystać z ładowarki bezpłatnie.

 

WSPARCIE PROJEKTÓW TERMOMODERNIZACYJNYCH

Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał wsparcie finansowe na realizację prac termomodernizacyjnych w 100 obiektach użyteczności publicznej i komunalnych budynkach mieszkalnych. Pieniądze otrzymało 27 beneficjentów, którzy zrealizują łącznie 36 projektów z dofinansowaniem z RPO w wysokości ponad 56 mln zł. Symboliczne czeki wręczali: marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

W ramach konkursu na termomodernizację, trwającego od listopada do grudnia ubiegłego roku, zostały dofinansowane 54 projekty o wartości ponad 141 mln i dofinansowaniu wynoszącym ponad 106 mln złotych.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe