Ratujemy przedmioty z historią – drugie życie staroci [FOTO]

  • 25.10.2019, 08:33
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ratujemy przedmioty z historią – drugie życie staroci [FOTO]
"Ratujemy przedmioty z historią – drugie życie staroci" - Pod taki hasłem uczniowie klasy II i III technikum architektury krajobrazu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. pod kierunkiem pani Ewy Czerskiej postanowili przywrócić blask przedmiotom, które straciły swoją wartość użytkową, stały się niemodne lub po prostu odmówiły działania.

W rękach uczniów, stały się one bazą do wykonania ciekawych prac florystycznych.  Na wystawie można znaleźć w zupełnie niespotykanych rolach maszynkę do mięsa, suszarkę, tarkę, blender, czajniki, maszynkę do warzyw, syfon, grzałkę czy gazową kuchenkę turystyczną, a nawet słuchawkę prysznicową. Tą wystawą  uczniowie chcą włączyć się  w styl życia nazwany  „zero waste”.

Zero waste,  w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie, z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Bezśmieciowe życie sprowadza się w praktyce do konsekwentnego stosowania kilku zasad, tak zwanych pięciu „eRek” (5R).

1. Refuse (odmawiaj) – nie gódź się na zbędne zanieczyszczenia, odmawiaj ulotek reklamowych, jednorazowych opakowań, a także wszelkich produktów wyprodukowanych ze szkodą dla środowiska.

2. Reduce (ograniczaj) – redukuj liczbę przedmiotów, prowadź możliwie minimalistyczne życie, otaczaj się tylko tym, czego faktycznie używasz i co jest ci niezbędne do życia.

3. Reuse (używaj ponownie) – nie stosuj rozwiązań jednorazowych. Używaj wielorazowych opakowań .

4. Recycle (segreguj i przetwarzaj) – zadbaj o to, żeby zbędne rzeczy zostały przerobione na coś pożytecznego. Segreguj śmieci.

5. Rot (kompostuj) – kompostuj odpadki organiczne, otrzymując z nich energię lub naturalny nawóz. 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe