Posłowie z urzędowym potwierdzeniem

  • 25.10.2019, 12:23 (aktualizacja 25.10.2019, 12:27)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Posłowie z urzędowym potwierdzeniem
W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się wręczenie przez Państwową Komisję Wyborczą zaświadczeń o wyborze posłom na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwszy formalny krok, aby osoby wskazane przez obywateli do stanowienia prawa, rozpoczęły kadencję.

Jak podaje PKW, w uroczystości wzięły udział najważniejsze osoby w państwie,  w tym: marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, wicemarszałkowie Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, Małgorzata Gosiewska, Stanisław Tyszka, Maria Koc, prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski.

Zaświadczenia o wyborze z rąk przewodniczącego PKW, sędziego Wiesława Kozielewicza, odebrali obecni na uroczystości nowo wybrani posłowie na Sejm RP. Byli wśród nich m. in. premier Mateusz Morawiecki i spora grupa ministrów, liderzy największych partii – Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna czy Władysław Kosiniak-Kamysz. Zwłaszcza w ich przypadku uczestnicy uroczystości zamieniali się chwilami w widownię sportową wznosząc okrzyki.

Spośród 14 posłów z województwa podlaskiego, zaświadczenia odebrali wszyscy z wyjątkiem Jacka Żalka (Porozumienie Jarosława Gowina, klub PiS). Po raz piąty brał udział w podobnej ceremonii  Lech Antoni Kołakowski (PiS), po raz pierwszy np. Aleksandra Szczudło (PiS) z Ciechanowca czy Stefan Krajewski (PSL) z Krajewa Białego koło Zambrowa.            

Wręczenie zaświadczeń poprzedziło wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki przez działający przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej chór Alla Polacca. Dobór repertuaru był nieprzypadkowy. W tym roku – w związku z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 roku - obchodzimy bowiem Rok Stanisława Moniuszki.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe