Wspólnota Polska obradowała w Łomży

  • 30.10.2019, 10:05 (aktualizacja 30.10.2019, 10:10)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wspólnota Polska obradowała w Łomży Wspólnota Polska
Z udziałem Dariusza Piotra Bonisławskiego, prezesa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" odbyło się zebranie łomżyńskiego Oddziału tej organizacji.

Jak informuje działacz Wspólnoty i przyjaciel naszej redakcji Emilian Kudyba,   prezes Dariusz Piotr Bonisławski podsumował ogólnopolską działalność Stowarzyszenia, zaś prezes Oddziału Hanka Gałązka zrelacjonowała przedstawiła sprawozdanie za rok 2019.

W zebraniu wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, radni oraz członkowie Oddziału w Łomży.

Prezes Bonisławski podziękował okazji prezydentowi Łomży za współpracę, szczególnie przy projekcie "Lato z Polską" którego edycja roku 2019 dobiegła właśnie końca.

ŁOMŻYŃSKI ODDZIAŁ STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"

Funkcjonuje od 28 maja 1994 roku. Powołany został z inicjatywy senatora Rzeczypospolitej Polskiej dr Jana Stypuły, który sprawował funkcję prezesa od początku jego istnienia aż do czerwca 2001 roku.

Swoją działalność Oddział kieruje głównie do Rodaków z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Estonii, Rosji, Kazachstanu, Rumunii, Czech Niemiec, Anglii i Irlandii.

Do zadań cyklicznych można zaliczyć: Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły; kolonie dla dzieci polskich z różnych krajów świata;  półkolonie w miejscu zamieszkania dla dzieci polskich z Litwy; konkurs recytatorski „Miejsce na wiersz”,  partnerstwo Rodziny Szkół im. Jana Pawła II; 
wymianę doświadczeń nauczycieli w szkołach polskich;  prezentacje dorobku artystycznego polskich zespołów folklorystycznych z zagranicy.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe