Oszczędzanie ma sens

  • 03.11.2019, 23:04 (aktualizacja 03.11.2019, 23:11)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Oszczędzanie ma sens
Przyjaciel i korespondent redakcji "Narwi" Emilian Kudyba zwrócił nam uwagę na niedawny Światowy Dzień Oszczędzania.

To nietypowe "święto" bierze swój początek w 1924 r.

- Od 95 lat rokrocznie obchodzony 31 października powstał z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas I Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania. W tym celu postanowiono, iż 31 października każdego roku będą organizowane w poszczególnych krajach działania edukacyjne kierowane do wszystkich obywateli, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy posiadanych środków - informuje Emilian Kudyba.

Jak wynika z przeprowadzanego co miesiąc badania Głównego Urzędu Statystycznego, większość Polaków deklaruje, że oszczędza pieniądze. To pierwszy taki wynik w historii - zazwyczaj o wiele lepiej szło nam wydawanie pieniędzy.

W warunkach Polski Dzień Oszczędzania nie jest, niestety, tak wyeksponowany jak powinien Głównie z powodu kalendarza. W naszej tradycji Dzień Wszystkich Świętych jest jednym z najważniejszych świąt w roku. Wszyscy przygotowują sie do wizyt na cmentarzach, oddawania hołdu bliskim, którzy odeszli. Skupienie w tym okresie uwagi na problemach oszczędzania jest niezwykle trudne.        

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe